Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Firma OMRON angażuje się w podwojenie wydajności energetycznej do 2040 r.

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Cel: zero węgla — firma OMRON angażuje się w podwojenie wydajności energetycznej do 2040 r.

Firma OMRON stała się członkiem inicjatyw Grupy Klimatycznej „EP100”. OMRON jest pierwszą japońską firmą w branży produkcyjnej i czwartą japońską firmą ogólne, która dołączyła do EP100 — inicjatywy, która skupia ponad 120 innowacyjnych firm energetycznych zaangażowanych w pomiary i raportowanie wydajności energooszczędności.

OMRON pierwszą japońską firmą produkcyjną, która dołącza do EP100

Firma OMRON stała się członkiem inicjatyw Grupy Klimatycznej „EP100”. OMRON jest pierwszą japońską firmą w branży produkcyjnej i czwartą japońską firmą ogólne, która dołączyła do EP100 — inicjatywy, która skupia ponad 120 innowacyjnych firm energetycznych zaangażowanych w pomiary i raportowanie wydajności energooszczędności.

W związku z dołączeniem działów automatyki przemysłowej i opieki zdrowotnej OMRON do inicjatywy firma zobowiązuje się do podwojenia swojej wydajności energetycznej. Celem jest dwukrotne zwiększenie wielkości sprzedaży w przeliczeniu na gigawatogodziny (GWh) do 2040 r. w porównaniu z poziomem z 2016 r. „Wydajność energetyczna” jest wskaźnikiem, który ma na celu zmniejszenie zużycia energii i jednoczesne zwiększenie wydajności i jakości.

climage group-improve energy productivity fcard en sol

Zero węgla w 2050 r.

W swojej długoterminowej wizji Shaping the Future 2030 zapoczątkowanej w kwietniu 2022 r. firma OMRON zadeklarowała swoje zaangażowanie w rozwiązanie problemów społecznych w ramach swojej działalności. Poprzez przekształcenie organizacji w następnych latach firma OMRON planuje odpowiedzieć na potrzeby społeczeństwa, takie jak neutralność klimatyczna w zakresie emisji dwutlenku węgla. Firma OMRON jest zaangażowana w ograniczanie emisji gazów cieplarnianych i tworzenie społeczeństwa opierającego się na technologiach bezwęglowych poprzez oszczędność energii i wykorzystywanie jej w bardziej ekologicznej formie.

Wyjątkowe inicjatywy z zakresu wydajności energetycznej

Od ponad dziesięciu lat dział automatyki przemysłowej OMRON w swoim zakładzie w Ayabe (w prefekturze Kyoto w Japonii) i innych fabrykach pracuje nad równoważeniem jakości i wydajności, nie zapominając o globalnej ochronie środowiska. Dostarczanie technologii i zebrana dzięki tym działaniom wiedza techniczna zapewnia firmie OMRON pozycję lidera branży produkcyjnej w zakresie poprawy wydajności energetycznej. Produkty i usługi wykorzystywane są nie tylko w zakładach produkcyjnych firmy OMRON, ale również u klientów.

Toby Morgan, starszy menedżer ds. projektów środowiskowych w Grupie Klimatycznej, powiedział: „Cieszymy się, że OMRON dołączył do inicjatywy EP100 łączącej ponad 120 innych członków angażujących się w osiąganie większej wydajności niższym kosztem. Poprzez zadeklarowanie chęci poprawy efektywności energetycznej firma OMRON wykazuje ambicje i charakter lidera w Japonii, demonstrując, w jaki sposób inne przedsiębiorstwa w tym regionie mogą obniżyć poziom emisji dwutlenku węgla, zmniejszyć koszty i przyspieszyć przejście na gospodarkę odporną na zmiany klimatu”.

Yoshihito Yamada, prezes i dyrektor generalny OMRON Corporation, również wypowiedział się na temat przystąpienia do inicjatywy EP100: „W długoterminowej wizji OMRON na najbliższe 10 lat, „Shaping the Future 2030”, określiliśmy „przyczynienie się do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla” jako jedną z kwestii społecznych, którymi chcemy się zająć w ramach naszej działalności. Firma OMRON poważnie traktuje swoje zaangażowanie w rozwiązanie problemu zmian klimatycznych, z jakim mierzy się społeczeństwo, a przystąpienie do inicjatywy EP100 jest kolejnym ważnym krokiem w realizacji naszych ambicji dotyczących neutralności klimatycznej”.

Yamada kontynuuje: „Chcemy promować neutralność węglową w całym łańcuchu wartości, wspierając naszych klientów w ograniczaniu emisji poprzez nasze inicjatywy i rozwiązania. Świadomość klimatyczna jest nie tylko częścią naszej odpowiedzialności za planetę, ale także kluczowym czynnikiem wyróżniającym nas w aspekcie przyszłościowego zabezpieczenia naszej działalności”.

Dowiedz się więcej o inicjatywach firmy OMRON na rzecz zrównoważonego rozwoju.

O inicjatywie EP100

EP100 jest globalną inicjatywą międzynarodowej organizacji non-profit — Grupa Klimatyczna — skupiającą coraz większą liczbę innowacyjnych przedsiębiorstw z branży energetycznej, które angażują się w osiąganie większej wydajności energetycznej niższym kosztem w zakresie swojej działalności. Członkowie są ukierunkowani na rozwój innowacji technologicznych i ograniczanie emisji dwutlenku węgla przy jednoczesnym poprawieniu konkurencyjności i znacznym obniżeniu kosztów, inspirując innych do podążania ich śladem. #EP100

O Grupie Klimatycznej

Grupa Klimatyczna napędza działania związane z klimatem. I to bardzo szybko. Naszym celem jest zbudowanie świata o zerowej emisji dwutlenku węgla (netto) do 2050 r., zapewniając większy dobrobyt dla wszystkich. Skupiamy się na systemach o najwyższych poziomach emisji i miejscach, w których nasze sieci dysponują największymi możliwościami wprowadzania zmian. Robimy to, budując duże i wpływowe sieci oraz rozliczając organizacje z ich odpowiedzialności, które przekuwają swoje zobowiązania w działania. Dzielimy się tym, co wspólnie osiągamy, aby pokazać innym organizacjom, co są w stanie zrobić. Jesteśmy międzynarodową organizacją non-profit założoną w 2004 roku z biurami w Londynie, Nowym Delhi i Nowym Jorku. Jesteśmy dumnym członkiem koalicji biznesowej We Mean Business. Śledź nas na Twitterze @ClimateGroup.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn