Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Niezrównana elastyczność umożliwiająca dopasowanie do stale zmieniających się wymagań produkcyjnych

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Niezrównana elastyczność umożliwiająca dopasowanie do stale zmieniających się wymagań produkcyjnych

Firma OMRON Corporation ogłosiła wprowadzenie do oferty na całym świecie nowej inteligentnej kamery z serii FHV7 z funkcjami oświetlania i przetwarzania obrazu do przeprowadzania zaawansowanych kontroli wizyjnych. Dzięki przełomowej technologii oświetlania Multi-Color Light*1 i najlepszej w tej klasie*2 kamerze o wysokiej rozdzielczości 12 megapikseli, aby osiągnąć najwyższą precyzję kontroli wizyjnych na wysoce zróżnicowanej linii produkcyjnej, potrzebna jest tylko jedna kamera z serii FHV7.

fhv7 module side prod

Inteligentna kamera z serii FHV7

W związku z rosnącymi wymaganiami klientów w zakresie jakości kwestia społecznej odpowiedzialności biznesu jest coraz ważniejsza. Aby sprostać tym oczekiwaniom, producenci wprowadzają bardziej rygorystyczne inspekcje kontroli jakości w celu utrzymania i poprawy jakości produktów oraz szybkiego wykrywania przyczyn usterek. Ponadto, zgodnie z trendem masowego dostosowywania produkcji do zmieniających się potrzeb klientów, coraz częściej na jednej linii wytwarzane są różne produkty, co wymaga kontroli jakości wyrobów w różnych kolorach i rozmiarach. W celu przeprowadzenia zaawansowanych kontroli jakości w produkcji elastycznej należy ograniczyć czas przestojów koniecznych z powodu zmiany produktów.

W takich warunkach rynkowych firma OMRON wkracza ze swoją ofertą wysoce wydajnych inteligentnych kamer, które ułatwiają wprowadzenie zaawansowanej kontroli wizyjnej w procesach produkcyjnych. Seria FHV7 jest wyposażona w technologię Multi-Color Light oraz obiektyw z autofokusem, dzięki czemu może szybko reagować na zmiany koloru i wielkości kontrolowanych obiektów. Eliminuje to konieczność posiadania specjalnych umiejętności wymaganych do montażu i regulacji kamery w celu obsługi różnych produktów i kryteriów kontroli, nawet na elastycznej linii produkcyjnej, gdzie wytwarza się wiele różnych produktów w rozmaitych ilościach. Ponadto, przetwarzanie obrazu z najwyższą w tej klasie prędkością*2 oraz 12-megapikselowa kamera o najlepszej w tej klasie rozdzielczości umożliwiają osiągnięcie większej precyzji kontroli i podniesienie jakości produkcji bez zmniejszania jej szybkości. Do funkcji tych dodano algorytm kompresji obrazu z dużą prędkością, który kompresuje obrazy analizy dwukrotnie*3 szybciej, dzięki czemu wszystkie dane obrazu mogą być zapisywane nawet podczas pomiarów, co pozwala na całkowitą identyfikowalność podczas procesów produkcji, w których kontrola jakości jest najważniejsza.

Oferując swoim klientom nową serię inteligentnych kamer FHV7, firma OMRON przyspiesza proces innowacyjnej automatyzacji i kontynuuje działania mające na celu zwiększenie wydajności oraz ulepszenie kontroli jakości w przemyśle wytwórczym.

Funkcje

1. Jedna kamera do przeprowadzania kontroli różnych produktów

  • Technologia Multi-Color Light to szybka odpowiedź na problemy związane z pomiarem różnych kolorów. W przypadku zmiany konstrukcji produktu lub po dodaniu nowego modelu, zamiast wymiany lub dostrajania oświetlenia, można po prostu zmienić parametr.
  • Przetwornik obrazu o maksymalnej rozdzielczości 12 megapikseli umożliwia wykonywanie precyzyjnych kontroli na większych obszarach. Eliminuje to konieczność montowania wielu kamer lub mechanizmu przenoszącego kamerę w celu uchwycenia różnych punktów kontroli odmiennych modeli na tej samej linii produkcyjnej. Zmniejsza to koszty prac projektowych oraz podzespołów.
  • Obiektyw z autofokusem obejmuje zakres ogniskowych od 59 do 2000 mm*4. Nawet gdy wytwarzane są produkty w różnych rozmiarach, zakres ogniskowania można łatwo zmienić za pomocą parametrów. Eliminuje to konieczność stosowania mechanizmu umożliwiającego przesuwanie kamery, co redukuje koszty prac projektowych i podzespołów.

2. Modułowa konstrukcja do szerokiej gamy zastosowań

  • Modułowa konstrukcja umożliwia swobodne łączenie obiektywu i oświetlenia z kamerą.
  • Wymiana modułu nie ma wpływu na przestrzeń zajmowaną przez kamerę, co pozwala na ograniczenie prac projektowych i konserwacyjnych.

3. Wyższa jakość produkcji bez wydłużania czasu cyklu

  • Modułowa konstrukcja umożliwia swobodne łączenie obiektywu i oświetlenia z kamerą.
  • Wymiana modułu nie ma wpływu na przestrzeń zajmowaną przez kamerę, co pozwala na ograniczenie prac projektowych i konserwacyjnych.
  • Dwurdzeniowy procesor zapewnia najszybsze przetwarzanie obrazu wśród inteligentnych kamer — teraz jest ono czterokrotnie szybsze niż w przypadku poprzednich modeli. Czas cyklu produkcyjnego można utrzymać nawet w przypadku, gdy zwiększono rozdzielczość lub dodano elementy kontroli.
  • Szybkie rejestrowanie danych, które umożliwia wykonywanie pomiarów podczas zapisywania danych obrazu, oraz błyskawiczna kompresja danych obrazu umożliwiają pełną identyfikowalność.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn