Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Lepszy niż ludzkie oko

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Lepszy niż ludzkie oko

Ulepszony system wizyjny firmy OMRON serii FH

Nowy system wizyjny firmy OMRON serii FH sprawia, że zautomatyzowana kontrola i pomiary są szybsze i dokładniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jest to możliwe dzięki nowej kamerze o rozdzielczości 21 megapikseli, która oferuje najwyższą prędkość przetwarzania w branży i ma możliwość łączenia kilku obrazów w jeden o łącznej wielkości do 80 megapikseli. Ponadto w produktach z tej serii wprowadzono zupełnie nową technologię oświetlania na potrzeby kontroli i pomiarów, która dodatkowo zwiększa zdolność systemu do wykrywania drobnych zarysowań i wad. Ta nowa technologia oświetlania — Multi-Direction Multi-Color Light (MDMC) — jest pierwszym w branży systemem, który zmienia kąty i kolory oświetlenia w zależności od kontrolowanego obiektu. Oznacza to, że może jednocześnie wykrywać wady o małych różnicach kolorystycznych oraz wady o różnych właściwościach. Do tej pory było to możliwe jedynie z pomocą ludzkiego oka.

Rezultat? Maksymalna produktywność, minimalizacja wad produktów końcowych i niższe koszty.

Dokładnie to, czego poszukują producenci

Aby dostarczać idealny produkt i sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na jakość, producenci zwiększają liczbę kontroli wzrokowych wykrywających drobne wady produktów. Czułość wymagana do wykrycia tych szczegółów wymaga jednak udziału ludzi, którzy są nie tylko kosztowni, ale także narażeni na ryzyko pomyłek z powodu zmęczenia. To wszystko zmieniło się wraz z udoskonaleniem systemu serii FH i jego kamer o wysokiej czułości, szybkim przetwarzaniem danych i nową technologią oświetlania. Teraz producenci mogą cieszyć się wysoce niezawodną, bardzo szybką i szczegółową automatyczną kontrolą wzrokową... 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

fh xpectia news prod
Dzięki szerokiej gamie kamer i systemów oświetlania nowy system wizyjny serii FH jest również bardzo wszechstronny i może zostać z łatwością wbudowany w prawie każdą linię produkcyjną.

Wyniki kontroli są zapisywane automatycznie

Oprócz wprowadzenia oświetlenia MDMC, sterowniki i kamery z serii FH zostały zmodernizowane w celu ilościowego wykrywania i określania drobnych różnic, których ludzkie oko nie jest w stanie wykryć oraz ilościowego zarządzania wynikami kontroli. Dzięki dużej szybkości przetwarzania i wysokiej synchronizacji z urządzeniami automatyki poprzez sieć komunikacyjną seria FH może przechowywać wszystkie wyniki kontroli, które są wymagane zgodnie z przepisami prawa i regulacjami w przemyśle farmaceutycznym, bez uszczerbku dla wydajności. Ponadto, wzór oświetlenia MDMC może być elastycznie zmieniany za pomocą funkcji przełączania scen (Scene Switch) w oprogramowaniu. Nawet jeśli elementy podlegające kontroli zostaną dodane lub zmienione w celu dostosowania do wymagań, nie ma potrzeby dodawania ani dostosowywania oświetlenia — wystarczy zmienić wzorzec oświetlenia. System serii FH pomaga zapewnić stabilną jakość produkcji i zwiększyć produktywność.

Wykrywa wady jeszcze lepiej niż ludzkie oko

  • Oświetlenie MDMC zmienia w elastyczny sposób kolory i kąty oświetlania.
  • Fotometryczne przetwarzanie stereofoniczne wykrywa wady powierzchni nawet w przypadku obiektów o złożonej teksturze na bazie obrazu, który powstaje w wyniku połączenia obrazów o wysokiej rozdzielczości przechwyconych przy różnych kierunkach oświetlania.
  • W celu uwypuklenia wad o małym kontraście oraz zarysowań liniowych dodawane są filtry.

Obsługa sterowania maszynami o dużej szybkości i wysokiej dokładności

  • Technologia przetwarzania obrazów firmy OMRON o dużej szybkości umożliwia pozycjonowanie w szerokim polu widzenia z wykorzystaniem obrazów o najwyższej rozdzielczości w branży (80 megapikseli)*1.
  • Wizualne sprzężenie zwrotne osiąga dokładność 1 mikrona trzykrotnie szybciej niż w przypadku metod konwencjonalnych, gdy system serii FH jest połączony z innymi urządzeniami firmy OMRON, takimi jak sterownik automatyki maszyn czy serwosilniki. Ta nowa technologia sterowania przekazuje dane o położeniu wykryte przez system serii FH do silników z wysoką szybkością, eliminując konieczność ponawiania prób spowodowanych drganiami stołu czy subtelnymi błędami mechanicznymi.
  • Narzędzie do ustawiania robota zmniejsza wysiłek związany zarówno z projektowaniem komunikacji między systemem serii FH a robotem, jak i z tworzeniem ustawień systemu wizyjnego wymaganych dla czynności podnoszenia i układania oraz innych zastosowań, w których roboty przemysłowe różnych producentów są połączone z systemami wizyjnymi.
  • Dzięki integracji protokołu komunikacyjnego Profinet system wizyjny FH obsługuje jeszcze więcej standardów branżowych. Umożliwia to łatwą integrację we wszystkich środowiskach pracy maszyny.

Przechowywanie wszystkich wyników kontroli

  • Sterownik został ulepszony, aby zapewnić dwukrotnie większą szybkość przetwarzania w porównaniu z modelami konwencjonalnymi, umożliwiając szybką kontrolę i przechowywanie wszystkich wyników kontroli.
  • Wyniki kontroli mogą być zapisywane bezpośrednio w bazie danych za pośrednictwem sterownika automatyki maszyn i sieci EtherCAT®. Można zapisywać wyniki połączone z danymi obrazowymi i informacjami na temat kontroli (np. datą i godziną oraz partią).
  • Obraz o rozdzielczości 80 megapikseli jest tworzony przez połączenie obrazów przechwytywanych i przesyłanych jednocześnie przez maksymalnie cztery kamery o rozdzielczości 20,4 megapikseli.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn