Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Edzcom dołącza do ruchu na rzecz innowacji firmy OMRON w ramach zrzeszonej współpracy

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Edzcom dołącza do ruchu na rzecz innowacji firmy OMRON w ramach zrzeszonej współpracy

Konwergencja automatyzacji i łączności poprzez prywatne sieci 5G

Firma OMRON, światowy lider w dziedzinie automatyki przemysłowej, ogłosiła dzisiaj, że firma Edzcom — europejski lider w dziedzinie prywatnych sieci bezprzewodowych 4G/5G — dołączyła do ruchu na rzecz innowacji OMRON w ramach zrzeszonej współpracy. Ruch na rzecz innowacji firmy OMRON ma na celu opracowanie kompleksowych rozwiązań, które spełnią wszystkie wymagania technologiczne zarówno partnerów biznesowych, jak i klientów.

Współpraca ta opiera się na wiodącej roli firmy Edzcom w europejskim sektorze prywatnych sieci bezprzewodowych 4G/5G. Edzcom stała się pionierem w 2017 r., wprowadzając pierwszą prywatną sieć bezprzewodową 4G. Od tego czasu firma wielokrotnie udowodniła swoją fachowość, projektując i wdrażając ponad 50 prywatnych sieci bezprzewodowych 4G/5G w siedmiu krajach Europy.

„Integracja prywatnych sieci bezprzewodowych 5G jest punktem zwrotnym w rozwiązywaniu trudności dotyczących przesyłu danych, które dominują w środowiskach AMR i sterowania procesami w czasie rzeczywistym” — stwierdza Daniel Rossek, kierownik ds. integracji systemów w regionie EMEA w firmie OMRON. „Firma Edzcom oferuje naszym klientom zalety korzystania z prywatnej sieci bezprzewodowej 5G — w tym zwiększony zasięg odbioru sygnału, niskie opóźnienia i kompleksowe szyfrowanie danych — odblokowując możliwości czerpania maksymalnych korzyści z automatyzacji”.

„Wierzymy, że niezawodna łączność ma kluczowe znaczenie w automatyzacji. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami, aby zrozumieć ich strategie cyfryzacji i automatyzacji oraz dostosować rozwiązania prywatnej sieci bezprzewodowej 4G/5G do najbardziej nawet wymagających konfiguracji łączności. Współpraca firm Edzcom i OMRON dostarcza przedsiębiorstwom kompleksowe rozwiązanie w postaci wyjątkowej łączności prywatnej sieci bezprzewodowej 4G/5G połączonej z kompatybilnymi, najlepszymi w swojej klasie rozwiązaniami z zakresu automatyzacji” — komentuje Catherine Gull, dyrektor ds. rozwoju biznesowego w firmie Edzcom.

Firmy Edzcom i OMRON dzięki współpracy oferują rozwiązania najważniejszych kwestii związanych z automatyzacją fabryczną, takie jak:

  • Pokonywanie ograniczeń w rodzaju zasięgu sieci i dużych opóźnień odbioru sygnału zapewniające płynne funkcjonowanie autonomicznych robotów mobilnych.
  • Zapewnienie komunikacji w czasie zbliżonym do rzeczywistego i utrzymanie ciągłej łączności w celu optymalizacji i kontroli procesów.
  • Obsługę wielu połączeń z urządzeniami i dużą przepustowość przesyłu danych przy zachowaniu wydajności sieci i bezpieczeństwa poufnych danych o krytycznym znaczeniu dla firmy.

„Firma Edzcom oferuje firmom jeden punkt kontaktowy do projektowania, budowania i obsługi indywidualnych prywatnych sieci bezprzewodowych, wytyczając drogę do realizacji swoich celów dotyczących cyfryzacji” — dodaje Daniel Rossek. „Ta współpraca koncentruje się na naszej wspólnej wizji wykorzystania pełnego potencjału sieci 5G, obiecując bezproblemową łączność, bardzo niskie opóźnienia i nieporównywalną z niczym wydajność”.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn