Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Nowa seria E3AS pozwala na zupełnie nowe sposoby wykorzystywania odbiciowych czujników fotoelektrycznych

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Nowa seria E3AS pozwala na zupełnie nowe sposoby wykorzystywania odbiciowych czujników fotoelektrycznych

Nowe czujniki E3AS zapewniają najdłuższą w swojej klasie odległość wykrywania wynoszącą 1500 mm. Łączą w sobie małe gabaryty, powłokę przeciwporostową i rewolucyjną łatwość użytkowania.

  • Szerszy zakres wykrywania od 50 do 1500 mm eliminuje konieczność wyboru czujników w zależności od odległości detekcji. 
  • Stabilne wykrywanie różnych elementów obrabianych skraca czas potrzebny do oceny i regulacji. 
  • Kompaktowa obudowa eliminuje ograniczenia w zakresie miejsc montażu.

Z wykorzystywaniem konwencjonalnych odbiciowych czujników fotoelektrycznych wiążą się problemy, które mogą ograniczać ich zakres zastosowań. Do takich utrudnień należy mały zasięg wykrywania, możliwość fałszywej detekcji ze względu na efekt kolorystyczny elementów obrabianych, jak również duże rozmiary.

Odpowiedzią na te problemy jest zastosowana w serii E3AS metoda TOF (pomiar czasu przelotu), która zwiększa wszechstronność zastosowań. Czujniki E3AS mogą być używane na przykład na liniach przenośnikowych o wysoko zróżnicowanej produkcji, na których transportowane są produkty o różnych kolorach i kształtach, a także na liniach montażowych o ograniczonej przestrzeni do montażu czujników. Jako pierwsi na rynku pokryliśmy powierzchnię detekcyjną powłoką przeciwporostową, która niweluje fałszywe wykrycia i zmniejsza częstotliwość konserwacji czujników w środowiskach, w których w powietrzu unoszą się cząsteczki oleju, kurzu lub pary wodnej.

e3as antifouling coating banner sol

Cechy i zalety:

1. Najmniejsza obudowa i najdłuższy zasięg wykrywania 1500 mm w swojej klasie. Zastosowanie czujników z serii E3AS o szerokim zakresie wykrywania od 50 do 1500 mm eliminuje konieczność wyboru różnych czujników w zależności od zastosowania. Użytkownicy mogą wybrać model z obudową metalową lub z tworzywa sztucznego, aby spełnić wymagania związane ze środowiskiem montażu. Niewielkie rozmiary czujników umożliwiają instalację w ograniczonych przestrzeniach.

2. Wykrywanie obiektów o różnych kolorach i wykonanych z różnych materiałów umożliwia szybką ocenę i regulację. W przypadku zastosowania konwencjonalnych czujników fotoelektrycznych każdy wykrywany obiekt wymaga wcześniejszej oceny lub pozycjonowania. Czujniki z serii E3AS wykrywają obiekty o różnych kolorach i materiałach w określonej odległości, co skraca czas oceny i regulacji.

3. Pierwsza na rynku powłoka przeciwporostowa zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń na powierzchni detekcyjnej (zgłoszony wniosek patentowy). Powłoka przeciwporostowa na powierzchni detekcyjnej w modelach z serii E3AS zapobiega przywieraniu kropel wody, drobinek oleju i kurzu, a także zapobiega parowaniu soczewek. Zmniejsza to liczbę fałszywych wykryć i ogranicza częstotliwość czyszczenia.

4. Technologie spawania laserowego do różnych materiałów/metali zapewniają szczelność, pozwalającą uniknąć uszkodzenia czujników (opatentowane). Obudowa czujnika E3AS jest wykonana ze stali nierdzewnej (SUS316L). Nasza opatentowana technologia spawania laserowego zwiększa szczelność i lepsze przyleganie elementów obudowy, zmniejszając uszkodzenia w środowiskach wodnych (IP69K) i olejowych (IP67G).

e3as agv banner sol
Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn