Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Rozwiązanie do dezynfekcji – roboty mobilne wyposażone w lampy UV

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Rozwiązanie do dezynfekcji – roboty mobilne wyposażone w lampy UV

Firma OMRON wraz z partnerami dostarcza nowe rozwiązanie do dezynfekcji – roboty mobilne wyposażone w lampy UV.

Coraz więcej szpitali, instytucji i firm decyduje się na rozwiązania automatyzacyjne w celu dezynfekcji pomieszczeń i przestrzeni publicznych.

Potrzeba wprowadzenia dodatkowych procedur higienicznych w następstwie obecnej pandemii wirusa COVID-19 spowodowała pojawienie się nowych obszarów zastosowania innowacyjnych robotów do dezynfekcji różnych przestrzeni. W związku z tym analitycy z firmy ABI Research przewidują, że do 2021 r. rynek robotyki mobilnej osiągnie wartość 23 mld USD. Ekspert w dziedzinie automatyzacji OMRON i jego partnerzy na całym świecie połączyli siły, aby zautomatyzować procesy dezynfekcji.

Surowe przepisy dotyczące higieny i bezpieczeństwa związane z pandemią wymagają od szpitali i instytucji publicznych znalezienia nowych rozwiązań i technologii. Roboty mobilne wyposażone w przystawki emitujące promieniowanie ultrafioletowe (UV) doskonale nadają się do dezynfekcji pomieszczeń szpitalnych, centrów handlowych i innych miejsc publicznych. Automatyzacja dezynfekcji za pomocą promieniowania UV poprawia warunki higieny i bezpieczeństwa, przyczyniając się do walki z wirusem COVID-19. Roboty mobilne idealnie nadają się do stosowania z lampami UV, które nie są bezpieczne w obsłudze dla ludzi.

Przystawki z lampami UV do robotów mobilnych OMRON LD

Światło ultrafioletowe skutecznie zabija bakterie, drobnoustroje i wirusy, zwłaszcza na powierzchniach i w przestrzeniach obszarów publicznych, których nie można w sposób ciągły czyścić środkami dezynfekującymi. Promieniowanie UV jest już powszechnie stosowane w takich procesach jak uzdatnianie wody pitnej, dezynfekcja systemów wentylacyjnych i produkcja żywności. Dzięki robotom mobilnym sterylizację promieniowaniem UV można wykonać automatycznie, precyzyjnie, szybko i skutecznie. W tym zakresie firma OMRON, ekspert w dziedzinie automatyki, polega na współpracy z doświadczonymi partnerami na całym świecie, takimi jak ControlTec w Polsce, FM Vision i Meridionale Impianti we Włoszech, Mipelsa w Hiszpanii, DoF Robotics w Turcji oraz Meanwhile SAS we Francji, którzy wykonali montaż technologii UV w robotach mobilnych OMRON LD. Urządzenia te są używane w szpitalach, supermarketach, hotelach, szkołach, na lotniskach i w restauracjach na całym świecie, aby skutecznie eliminować wirusy i bakterie.

Autonomiczne roboty mobilne OMRON LD 60/90 (tcm:439-80433) idealnie nadają się do dezynfekcji różnych obszarów, ponieważ w odróżnieniu od tradycyjnych pojazdów AGV poruszają się zgodnie z naturalną charakterystyką obiektu i nie wymagają jego kosztownych modyfikacji. Dzięki zastosowaniu laserów i sonaru bezpieczeństwa roboty wykrywają na swojej drodze wszelkie przeszkody i unikają zderzenia z nimi. Oprogramowanie firmy OMRON do zarządzania flotą umożliwia pracę wielu robotów mobilnych w ramach jednej floty w zakładzie.

mobile robot school 1 fcard prod

Innowacyjne rozwiązania alternatywne zapewniające większe bezpieczeństwo i elastyczność

– Pandemia stanowi ogromne wyzwanie dla wielu firm i instytucji. Wiele z nich zdało sobie sprawę, że zautomatyzowane procesy, innowacyjne roboty i nowoczesne technologie, takie jak dezynfekcja UV, mogą zapewnić im cenne wsparcie w sprostaniu temu wyzwaniu. Takie rozwiązania zmniejszają obciążenie pracowników, poprawiając jednocześnie warunki bezpieczeństwa i spełniając wymogi prawne. Eksperci i partnerzy firmy OMRON mogą dostarczyć wyczerpujących informacji i wskazówek na temat tego, która technologia najlepiej nadaje się do danego zastosowania – mówi Bruno Adam, dyrektor generalny działu robotów mobilnych w firmie OMRON Europe.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn