Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Omron na liście 100 czołowych innowatorów na świecie w 2017 roku

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Omron na liście 100 czołowych innowatorów na świecie w 2017 roku

Firma OMRON Corporation (siedziba: Shimogyo-ku, Kioto; prezes i dyrektor generalny: Yoshihito Yamada) w 2017 roku po raz drugi z rzędu została uznana przez Clarivate Analytics za jednego ze 100 czołowych innowatorów na świecie. 9 kwietnia 2018 r. przedstawiciele Clarivate Analytics odwiedzili siedzibę firmy, aby zaprezentować trofeum.

Kryteria wyboru

Clarivate Analytics wybiera 100 czołowych globalnych innowatorów na podstawie ich zastrzeżonych danych patentowych i własności intelektualnej. Ta globalna firma zajmująca się usługami informacyjnymi analizuje trendy własności intelektualnej za pomocą niezależnego indeksu, aby zidentyfikować najbardziej innowacyjne korporacje i instytucje badawcze na świecie, a następnie je nagrodzić. Kandydaci do nagrody są oceniani w ramach analizy opartej na bazie danych Clarivate Analytics z uwzględnieniem czterech głównych kryteriów: wielkości, sukcesu, globalizacji i wpływu. Wśród tych kryteriów firma OMRON została szczególnie wysoko oceniona w kontekście globalizacji, o czym świadczy liczba podstawowych patentów uzyskanych na czterech głównych światowych rynkach (w Stanach Zjednoczonych, Europie, Japonii i Chinach).

Zaangażowanie w rozwój strategii dotyczących własności intelektualnej

W 1959 r. założyciel firmy, Kazuma Tateishi, stworzył korporacyjne motto firmy: „Chcemy przyczyniać się do poprawy jakości życia i rozwoju społeczności”. Zgodnie z tym mottem, jako swoim duchowym kamieniem węgielnym, firma od tego czasu stworzyła wiele innowacji i podjęła nowe wyzwania, podejmując wysiłki na rzecz tworzenia lepszej infrastruktury społecznej. Przyczyniając się do rozwoju społeczności, firma nadal angażuje się w rozwój strategii dotyczących własności intelektualnej w ścisłej współpracy ze swoimi zespołami biznesowymi i badawczo-rozwojowymi.

Jesteśmy naprawdę zaszczyceni, że uznano nas za jednego ze 100 czołowych innowatorów na świecie już drugi rok z rzędu. Naszym celem jest stać się taką firmą, której obecność jest odczuwalna, a także zdobyć zaufanie ludzi na całym świecie poprzez rozwiązywanie globalnych problemów społecznych w ramach naszej działalności. W tym celu — w połączeniu ze strategiami biznesowymi i badawczo-rozwojowymi — wdrażamy strategie dotyczące własności intelektualnej.

Motywowanie inżynierów firmy Omron do opatentowania wynalazków

W 2017 roku opracowaliśmy tego typu strategie dla różnych firm, rozszerzając ich zakres z poszczególnych produktów na cały segment biznesowy, a następnie złożyliśmy wnioski patentowe. W 2016 roku wdrożyliśmy również wyjątkowy, wewnętrzny program szkoleniowy zatytułowany „Patent Dojo”, aby pomóc naszym inżynierom w podniesieniu umiejętności związanych z patentami oraz zmotywować ich do patentowania wynalazków. W celu osiągnięcia maksymalnej wartości korporacyjnej będziemy nadal tworzyć technologie o wysokiej wartości dodanej i modele biznesowe, które wzmacniają przewagę konkurencyjną naszej firmy. Następnie będziemy je chronić i efektywnie wykorzystywać jako własność intelektualną w postaci patentów, znaków towarowych i know-how, które pozwolą nam na zwiększenie zysków i rozwój naszej działalności.

Informacje dotyczące listy 100 czołowych innowatorów na świecie w 2017 roku

Clarivate Analytics wykorzystuje dane patentowe do analizy trendów własności intelektualnej i na ich podstawie co roku wybiera 100 najbardziej innowacyjnych korporacji i instytucji na całym świecie. Podstawą nagród, przyznanych w 2017 roku po raz siódmy, są rygorystyczne i obiektywne dane uzyskane z indeksu Derwent World Patents (największa na świecie baza danych obejmująca patenty o wartości dodanej) i Thomson Innovation (platforma badań i analiz własności intelektualnej), a także niezależne standardy oceny. Nagrodę otrzymują firmy uznane za innowacyjne, przestrzegające konwencji o ochronie praw własności intelektualnej, a także te, które stworzyły wynalazki o światowym zasięgu.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn