Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Nowe, zintegrowane, globalne rozwiązanie M1 do napędów AC od firmy OMRON

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Firma OMRON wprowadza na rynek zintegrowane, globalne rozwiązanie M1 do napędów AC

Firma OMRON, światowy lider w dziedzinie automatyki przemysłowej, ogłosiła wprowadzenie na rynek zintegrowanego, globalnego rozwiązania M1 do napędów AC. To najnowocześniejsze rozwiązanie oferuje zaawansowane możliwości integracji systemów, umożliwiając projektowanie maszyn z większą elastycznością, wyższą wydajnością i oszczędnie pod względem zajmowanego miejsca.

Zintegrowane, globalne rozwiązanie M1 do napędów AC wyposażono w szereg funkcji, które wyznaczają nowy standard w dziedzinie sterowania silnikami i technologii napędów. Rozwiązanie to poszerza wybór silników, które można zastosować w układzie napędowym. Obsługiwane są standardowe silniki indukcyjne (IM), silniki z magnesami trwałymi (PM), silniki napędu bezpośredniego PM (do 128 biegunów) oraz silniki specjalne, np. silniki bębnowe. Parametry silnika można łatwo regulować za pomocą funkcji automatycznego dostrajania dostępnej w Sysmac Studio firmy OMRON. Oferuje wyjątkowe możliwości w zakresie momentu obrotowego — 200% momentu nawet przy 0 Hz.

Do głównych zalet rozwiązania należą:

  • Wbudowana obsługa protokołów komunikacyjnych Modbus i EtherCAT zapewniająca bezproblemową łączność i współpracę z szeroką gamą systemów automatyki przemysłowej.
  • Elastyczne opcje konfiguracji EtherCAT. Dzięki obsłudze topologii pierścienia rozwiązanie to zapewnia bezproblemową integrację i wydajną transmisję danych.
  • Zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) Sysmac Studio oferuje intuicyjne, przyjazne dla użytkownika narzędzie programowe do łatwej konfiguracji i monitorowania systemu oraz zarządzania nim.
  • Wszechstronne możliwości sterowania silnikiem, w tym kontrola prędkości i momentu obrotowego, precyzyjne sterowanie położeniem oraz funkcja „główny-nadążający”.
  • Silniki AC indukcyjne i synchroniczne z magnesem trwałym obsługiwane zarówno w trybie sterowania wektorem w otwartej pętli (OLV), jak i zamkniętej (CLV). Wydajna praca w szerokim zakresie zastosowań silników.
  • Wbudowany enkoder i wejście licznika impulsów z szybkim rejestrowaniem położenia przez wejście cyfrowe zapewniające precyzyjne sterowanie ruchem.
  • Funkcja bezpiecznego zatrzymania 0 z możliwością bezpiecznego wyłączenia momentu obrotowego (STO), zgodna z poziomem wydajności e (PLe) w zakresie integralności bezpieczeństwa poziomu 3 (SIL3). Oferuje opcje bezpieczeństwa zarówno dla połączeń przewodowych, jak protokołu Fail-Safe over EtherCAT (FSoE).
  • Specjalna funkcja oszczędzania energii zapewniająca optymalne zużycie energii i niższe koszty eksploatacji.
  • Powlekana płytka drukowana (PCB) zwiększa trwałość i zapewnia niezawodne działanie w trudnych warunkach przemysłowych, zapewniając odporność na kurz i wilgoć.

Firma OMRON jest odpowiedzialna za jakość i niezawodność rozwiązania M1, gwarantując 10 lat bezobsługowej eksploatacji, nawet w wymagających warunkach przemysłowych. Rozwiązanie M1 otrzymało liczne certyfikaty, w tym CE, UKCA, cULus, KC, RCM oraz RoHS, potwierdzające jego zgodność z międzynarodowymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i ochrony środowiska. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie Sterowniki zmiennej prędkości z serii M1 firmy OMRON.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn