Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Nowe autonomiczne roboty mobilne firmy OMRON z serii MD do zastosowań o średnim udźwigu

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Firma OMRON wprowadza na rynek nowe autonomiczne roboty mobilne z serii MD do zastosowań o średnim udźwigu

Większa wydajność transportowania materiałów dzięki średniemu udźwigowi i zintegrowanej technologii sterowania

Firma OMRON ogłosiła wprowadzenie na rynek autonomicznych robotów mobilnych (AMR) MD-650 i MD-900 o średnim udźwigu (odpowiednio 650 i 900 kg). Te nowe modele rozszerzają gamę autonomicznych robotów firmy OMRON, by sprostać najrozmaitszym zastosowaniom w transporcie części i materiałów, zapewniając większą wydajność w zakładach produkcyjnych.

Priorytetami w zakładach produkcyjnych są obecnie zarówno produktywność, jakość, jak i tworzenie miejsc pracy charakteryzujących się mniejszym obciążeniem fizycznym pracowników. Na przykład w branży produkcji samochodów kluczowe znaczenie ma automatyzacja procesów transportu części i materiałów. Obejmuje ona przemieszczanie ciężkich produktów, będących w toku produkcji (WIP; work-in-process), produktów gotowych, a także częste transfery niewielkich partii materiałów WIP wchodzących w skład systemów produkcji małych wolumenów o dużej różnorodności produktów. Autonomiczne roboty mobilne, wyposażone w inteligentne oprogramowanie do zarządzania flotą, są w stanie przejąć te ciężkie i powtarzalne zadania. 

Roboty mobilne firmy OMRON z obecnej oferty zapewniają udźwig od 60 do 1500 kg, a modele MD-650 i MD-900 uzupełniają ją o nowe warianty dla średniego zakresu udźwigu (650/900 kg). Wyjątkowa technologia sterowania, w jaką są wyposażone, umożliwia bezpieczny i płynny transport materiałów. Co więcej, można je z łatwością wdrożyć w zakładach produkcyjnych, w których ludzie i maszyny pracują obok siebie.

Unikatowe oprogramowanie Fleet Manager firmy OMRON pozwala zintegrować sterowanie nawet 100 robotami mobilnymi w jednym systemie, eliminując potrzebę stosowania wielu systemów zarządzania flotą i automatycznie wybierając optymalnego robota mobilnego dla każdego procesu w oparciu o udźwig i dostępność.

1. Wysoka prędkość i bezpieczeństwo — najwyższa prędkość transportu*1 w zastosowaniach o średnim zakresie udźwigu*2 i wyjątkowy algorytm omijania przeszkód

Seria MD bazuje na bogatym doświadczeniu, jakie zdobyliśmy, wdrażając kilka tysięcy robotów mobilnych w zakładach produkcyjnych na całym świecie. Nowy system działa płynnie nawet w wąskich przejściach dzięki maksymalnej prędkości robota MD-650 wynoszącej 2,2 m/s, a w przypadku modelu MD-900 1,8 m/s, zaawansowanym funkcjom nawigacji oraz algorytmom omijania przeszkód. Ponadto wprowadzenie zaawansowanej technologii akumulatorów i ładowania pozwala na 8-godzinny czas pracy modelu MD-650, w przypadku MD-900 wynosi on 7,5 godziny, po 30 minutach ładowania.

2. Zintegrowane sterowanie wszystkimi robotami mobilnymi za pomocą zastrzeżonej technologii oprogramowania

Jeden system jest w stanie zapewnić zintegrowane trasy transportowe dla maksymalnie 100 robotów mobilnych o różnych udźwigach, a także kontrolować sekwencję transportu w czasie rzeczywistym. Zaawansowane funkcje łączności w ramach jednego systemu umożliwiają wyznaczanie tras w czasie rzeczywistym, nawet w przypadku transferów między procesami o różnych prędkościach produkcyjnych. Wszystko to w celu uzyskania wydajnego rozwiązania transportowego przy minimalnej retencji.

3. Wysoki poziom bezpieczeństwa zgodny z międzynarodową normą ISO 3691-4*3

Seria MD została zaprojektowana pod kątem zgodności z normą ISO 3691-4 (obowiązującą od 2020 r.) — najnowszą normą bezpieczeństwa dotyczącą automatycznych wózków przemysłowych i ich systemów.

Firma OMRON będzie kontynuować opracowywanie bezpiecznych i wysokiej jakości robotów mobilnych oraz własnych oprogramowań do sterowania, aby pomóc w zmniejszeniu obciążenia związanego z transportem materiałów w różnych branżach. Celem firmy OMRON jest tworzenie rozwiązań z zakresu automatyki, które maksymalizują wartość pracowników i przyczyniają się do budowy lepszej przyszłości dla ludzi, przemysłu i środowiska.

Dowiedz się więcej o autonomicznych robotach mobilnych.

*1 Stan na czerwiec 2023 r. na podstawie badań wewnętrznych.

*2 Robot mobilny o ładowności od 500 do 900 kg.

*3 Międzynarodowa norma bezpieczeństwa mająca zastosowanie względem pojazdów kierowanych automatycznie (AGV), autonomicznych robotów mobilnych (AMR) oraz innych pojazdów i systemów automatycznych. Norma określa wymagania dotyczące funkcji bezpieczeństwa i metod walidacji automatycznych funkcji pojazdów. Uzyskanie zgodności z tymi wymaganiami jest konieczne w celu spełnienia normy.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn