Termoformowanie, napełnianie i zamykanie |OMRON, Polska

Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Termoformowanie, napełnianie i zamykanie

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Termoformowanie, napełnianie i zamykanie

Opis maszyny

Maszyna termoformująca, napełniająca i zamykająca (TFFS) to maszyna, w której warstwa materiału do formowania termicznego jest podgrzewana i formowana w wyniku oddziaływania ciśnienia/podciśnienia. Następnie gotowa forma jest napełniana, zamykana warstwą górnej folii i cięta na pojedyncze tace. Maszyny mogą obsługiwać jeden lub wiele rzędów tac. Mogą być także wyposażone w osprzęt do podawania gazu do obszaru zamykania tac.

Elastyczne formy higieniczne

Maszyny TFFS to maszyny do głębokiego tłoczenia i pakowania. W obecnych warunkach rynkowych producenci nowych urządzeń dostarczają formy ze stali nierdzewnej, które można z łatwością myć, aby spełniać wysokie wymagania obowiązujących norm czystości i higieny, zgodnie z oczekiwaniami konsumentów. Dzięki wymiennym formom maszyny te są elastyczne i mogą być z łatwością adaptowane do pakowania nowych produktów.

Główne grupy funkcyjne maszyny

  1. System transportowy: rozwijanie i przenoszenie warstwy materiału bazowego (folii na tace).
  2. Stacja formująca: kształtowanie tac z warstwy materiału bazowego.
  3. Stacja zamykająca: zgrzewanie folii na tacach.
  4. Rozwijanie warstwy górnej folii (folii zamykającej) i zwijanie pozostałości folii: przenoszenie folii użytej do zamykania tac.
  5. Cięcie poprzeczne i wzdłużne: oddzielanie zamkniętych tac od warstwy materiału bazowego.

Państwa wymogi w zakresie automatyki — nasze kompletne rozwiązanie

Jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkie produkty z zakresu automatyki do maszyn TFFS, w tym sterowniki logiczne, sterowniki ruchu lub rozwiązania hybrydowe.

Jesteśmy również w stanie dostarczyć wszystkie silniki, napędy, czujniki położenia, urządzenia zabezpieczające, czujniki temperatury i inne elementy sterujące. Wszystkie te podzespoły są łatwe do zintegrowania i mają najwyższą jakość oraz niezawodność firmy Omron.

A: Optymalne sterowanie temperaturą podczas zamykania

Sterowanie temperaturą podczas formowania i zgrzewania ma kluczowe znaczenie. Każdy proces formowania i zgrzewania powoduje spadek temperatury formy, a jej szybkie doprowadzenie do poprzedniego poziomu ma kluczowe znaczenie dla dużej wydajności produkcji.

Unikatowy układ sterujący 2-PID firmy Omron z wbudowaną opcją automatycznego strojenia optymalizuje układ pod kątem szybkiej reakcji na zaburzenia, dzięki czemu jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku zastosowań takich, jak maszyny TFFS. Kolejną korzyścią jest szybki rozruch, który zapewnia doskonałe parametry począwszy od pierwszej tacy.

B: Dokładne wykrywanie położenia górnej folii

Czujnika do wykrywania znaczników E3ZM-V dostarcza sterownikowi maszyny dokładne informacje o położeniu górnej folii. Zaletami tego czujnika są łatwa konfiguracja oraz stabilne wykrywanie różnokolorowych lub czarnych znaczników.

C: Precyzyjne pozycjonowanie napędu łańcuchowego

Kluczowe znaczenie w tej maszynie ma łańcuch transportowy warstwy materiału bazowego. To on przenosi warstwę materiału bazowego, a po zakończeniu procesu zamykania także warstwę górnej folii, przez całą maszynę.

Podczas procesów formowania i zamykania folie poddawane są obciążeniom, dlatego utrzymywanie właściwego położenia ma kluczowe znaczenie. Gdy łańcuch zatrzymuje się na czas przeprowadzania procesu formowania/zamykania, folia musi pozostać we właściwym miejscu. Falowniki RX lub serwonapędy G5 firmy Omron mają odpowiednie charakterystyki do obsługi tej kluczowej funkcji zatrzymania.

Więcej rozwiązań z zakresu automatyzacji