Poziome formowanie, wypełnianie i zgrzewanie |OMRON, Polska

Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Poziome formowanie, wypełnianie i zgrzewanie

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Poziome formowanie, wypełnianie i zgrzewanie

Stojące torebki i saszetki

W maszynie HFFS odwijana jest elastyczna foliowa siatka, która jest formowana w opakowania a następnie zgrzewana z dwóch stron (opcjonalnie również na spodzie). Po napełnieniu produktem od góry, wierzch opakowania również jest zgrzewany. Opcjonalnie przed ostatnim zgrzaniem można dodać zakrętkę. Operacje te są wykonywane w trakcie przesuwania elastycznego materiału opakowaniowego w poziomie, chociaż orientacja opakowania pozostaje pionowa. Poniższa ilustracja przedstawia maszynę napędzaną krzywką pracującą w trybie przerywanym. Istnieją również maszyny pracujące w trybie ciągłym, w których segmenty od 4 do 6 są często konfigurowane w linię karuzelową.

Pakowanie stojących torebek

W przypadku saszetek folia jest składana i zgrzewana. W przypadku stojących torebek folia w dolnej części najpierw jest formowana w kształt litery „W” i zgrzewana tylko w narożnikach. Dzięki temu tworzy się owalny spód umożliwiający postawienie opakowania na spodzie.

Główna funkcja

  1. Odwijanie i formowanie folii : zwijanie elastycznej siatki w odpowiedni, podstawowy kształt.
  2. Tworzenie torebki/saszetki : zgrzewanie boków i opcjonalnie spodu.
  3. Oznaczenie, pociągnięcie i odcięcie : odnotowanie niewłaściwego zgrzania, wprowadzenie poprawek i rozdzielenie opakowań.
  4. Otwarcie i napełnienie : przygotowanie opakowania do napełnienia produktem.
  5. Naciągnięcie i zamknięcie : zamknięcie i zgrzanie górnej części opakowania.
  6. Przenoszenie : kontrola przemieszczania rozdzielonych opakowań.

Wymogi klienta w zakresie automatyki — nasze kompletne rozwiązanie

Automatyzujemy maszyny! Jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkie produkty z zakresu automatyki do maszyn HFFS, w tym sterowniki logiczne i morion lub hybrydowe.

Automatyzujemy maszyny! Jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkie produkty z zakresu automatyki do maszyn HFFS, w tym sterowniki logiczne, motion i hybrydowe. Jesteśmy również w stanie dostarczyć wszelkie silniki, napędy, czujniki położenia, urządzenia zabezpieczające, czujniki temperatury i inne elementy panelowe. Wszystkie te podzespoły są łatwe do zintegrowania, a także cechuje je najwyższa jakość oraz niezawodność firmy Omron.

A — elastyczne zarządzanie recepturami i danymi

W przypadku eksportowanych maszyn istnieje potrzeba stworzenia interfejsu operacyjnego w wielu językach, który umożliwi proste zarządzanie recepturami. Nie zapomnieliśmy także o innych ważnych elementach, takich jak logowanie danych za pomocą karty CIF (CFR21), obsługa plików PDF, Flash i materiałów wideo. Interfejs HMI z serii NS firmy Omron zapewnia wszystkie te funkcje w formie dopracowanego, niezawodnego rozwiązania.

B — bezpieczny zdalny dostęp

Ważne jest, aby konstruktorzy maszyn mogli przeprowadzić diagnostykę oraz konserwację maszyny w zakładzie klienta. Użytkownik końcowy również skorzysta z funkcji zdalnego dostępu, ponieważ dostęp do maszyny jest prosty i ułatwia uzyskanie bieżących informacji dotyczących produkcji. Firma Omron ma znaczne doświadczenie w zakresie bezpiecznych rozwiązań zdalnego dostępu.

C — synchronizacja serwo-krzywka

Aby folia przesuwała się płynnie i zgodnie z pracą mechanicznej krzywki niezbędne jest utworzenie wirtualnego profilu krzywki, który będzie wykorzystywany przez serwomechanizm wyciągania folii. Model G5 firmy Omron został opracowany w taki sposób, aby spełniał tę funkcję korzystając z wejścia zatrzaśnięcia i pobierając sygnał z czujnika do oznakowań E3ZM-V. Wszystkie te elementy współdziałają i są zarządzane z poziomu sterownika maszyny z serii NJ.

Więcej rozwiązań z zakresu automatyzacji