Pozioma owijarka przepływowa |OMRON, Polska

Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Pozioma owijarka przepływowa

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Pozioma owijarka przepływowa

Obrotowe noże zgrzewające (z serwonapędem)

W poziome owijarkach przepływowych HFFS (ang. Horizontal Form, Fill and Seal — poziome formowanie, wypełnianie i zgrzewanie), materiał opakowania zamontowany jest na górze podajnika produktów, który pracując w pozycji poziomej i pozwalają owinąć produkt folią. Po wzdłużnym uszczelnieniu folii pod produktem obrotowe noże poprzecznie zgrzewają krawędzie i jednocześnie przecinając duże opakowania na mniejsze.

Główna funkcja

Owijarki przepływowe HFFS sprawdzają się w aplikacjach szybkiego pakowania dużych ilości produktów stałych Batony czekoladowe są zwykle pakowane z użyciem niepodgrzewanych noży zgrzewających, wykorzystujących technologię zgrzewania na zimno. W ramach tej technologii na folię zostaje wstępnie nałożony klej umożliwiający zamknięcie opakowań poprzez docisk.

  1. Moduł odwijania folii : Dostarcza odpowiednio naprężoną folię.
  2. Moduł podawania i wykrywania produktów : Zapewnia idealne odstępy między produktami oraz umożliwia wykrycie na taśmie brakującego produktu lub pustego opakowania.
  3. Mechanizm wzdłużnego wyciągania i zgrzewania : Wzdłużny transport folii, pozycjonowanie i zgrzewanie z użyciem zintegrowanej technologii korekcji oznaczeń.
  4. Mechanizm poprzecznego zgrzewania i przecinania : Oddziela opakowania po zgrzaniu ich krawędzi za pomocą obrotowych noży.
  5. Układ odbierający zapakowane produkty : Transport do opakowań wtórnych, opcjonalnie także rozmieszczanie produktów w celu umożliwienia działania automatycznych systemów odbiorczych.

Wymogi klienta w zakresie automatyki — nasze kompletne rozwiązanie

Jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkie produkty z zakresu automatyki do maszyn HFFS, w tym sterowniki logiczne i ruchowe lub hybrydowe.

Jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkie produkty z zakresu automatyki do maszyn HFFS, w tym sterowniki logiczne, ruchowe i hybrydowe. Jesteśmy również w stanie dostarczyć wszystkie silniki, napędy, czujniki położenia, urządzenia zabezpieczające, czujniki temperatury i inne elementy panelowe. Wszystkie te podzespoły są łatwe do zintegrowania i cechuje je najwyższa jakość oraz niezawodność firmy Omron.

A – Sysmac Studio: Jedno oprogramowanie!

Firma Omron może poszczycić się opracowaniem szybkiego i bezpiecznego rozwiązania umożliwiającego testowanie całości systemu. Sysmac Studio to oprogramowanie, które umożliwia kontrolę i konfigurację całej maszyny za pośrednictwem jednego połączenia. W rezultacie oferujemy niespotykane wcześniej możliwości wydajnego projektowania i tworzenia.

B – Bloki funkcji dostosowane do poszczególnych zastosowań

W maszynach formujących, napełniających i uszczelniających (FFS) najważniejsze jest uzyskanie doskonałego uszczelnienia za każdym razem i już od pierwszej operacji. Omron Sysmac to rozwiązanie integrujące sterowanie temperaturą, nacisk szczęki uszczelniającej i synchronizację.

Użycie bloków funkcji (ang. function blocks, FB) opracowanych przez firmę Omron do maszyn FFS, takich jak nóż obrotowy Rotary Knife FB oraz moduł kontroli temperatury Direct Power Temperature Control FB, zwiększa wydajność i skraca czas projektowania.

C – Precyzyjne oddzielanie produktów w obszarze ich odbioru

Zapewnij idealne odstępy między produktami dzięki czujnikowi fotoelektrycznemu E3Z i sterownikowi G5 podłączonemu do serwonapędu. Zintegrowany silnik ruchowy i logiczny sterownika maszyny NJ ułatwia zmianę odstępów dzielących poszczególne produkty — nawet podczas trwania procesu produkcji.

D – Zsynchronizowana szybka sieć

Funkcja synchronizacji noży zgrzewających z podajnikiem folii i produktów oraz reagowania na brak produktu lub opakowania oraz niewłaściwe zgrzanie jest znacznie udoskonalona dzięki szybkiej, zsynchronizowanej sieci łączącej sterownik i serwonapędy uruchamiające, takiej jak EtherCAT.

Powiązane z tym rozwiązaniem

Więcej rozwiązań z zakresu automatyzacji