Wysokiej prędkości liniowy aplikator z rękawem kurczliwym |OMRON, Polska

Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Wysokiej prędkości liniowy aplikator z rękawem kurczliwym

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Wysokiej prędkości liniowy aplikator z rękawem kurczliwym

Opis maszyny

Etykiety są dostarczane za pomocą rękawa kurczliwego z rolki w postaci ciągłej sieci. Butelki bez etykiet są przenoszone za pośrednictwem przenośnika podającego, a następnie liczone za pomocą obrotowej śruby pociągowej. Gdy butelki wchodzą do urządzenia etykietującego, przechodząc przez komórkę wyzwalającą, etykiety rozmieszczone w układzie sieci są otwierane i formowane w rurę za pomocą trzpienia. Następnie są podawane i cięte w procesie dokładnej rejestracji grafiki nadrukowanej, nakładanej na butelkę, która jest następnie przenoszona dalej do tunelu parowego.

Aplikator etykiet i piec do kurczenia

Aplikator etykiet o dużej szybkości steruje nieregularnym przesuwaniem się folii w procesie precyzyjnej rejestracji grafiki nadrukowywanej pomiędzy dwiema kolejnymi operacjami cięcia. W tunelu parowym wytwarzane jest ciepło wymagane do skurczenie rękawów i zagwarantowania doskonałej przyczepności na butelce.

Główne grupy funkcyjne maszyny

  1. Wykrywanie znacznika rejestracyjnego
  2. Trzpień swobodny
  3. Koła do przesuwania folii: dwie rolki zaczepowe na trzpieniu. Przemieszczanie folii odbywa się poprzez prowadzenie jej pomiędzy rolkami a trzpieniem.
  4. Układ tnący: Ostrze tnące składa się z dwóch nakładających się na siebie pierścieni, które są napędzane obrotowo. Dzięki różnicy prędkości ostrza obracają się na przemian pomiędzy położeniem cofnięty a położeniem cięcia.
  5. Kółka wyrzutnika: Mechanizm dozujący umieszcza nad pojemnikiem segment sieci do cięcia.
  6. Komórka wyzwalająca wyrzutnika: Wyrzucenie następuje w wyniku przejścia artykułu przez komórkę.
  7. Silnik centralny i oś kodera
  8. Rolki wycierające
  9. Piec rozgrzewania rękawa kurczliwego

Państwa wymogi w zakresie automatyki — nasze kompletne rozwiązanie

Jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkie produkty z zakresu aplikatorów etykiet rękawa kurczliwego, w tym sterowniki logiczne i ruchowe lub hybrydowe.

Jesteśmy również w stanie dostarczyć wszystkie silniki, napędy, czujniki położenia, urządzenia zabezpieczające, czujniki temperatury i inne elementy panelowe. Wszystkie te podzespoły są łatwe do zintegrowania i mają najwyższą jakość oraz niezawodność firmy Omron.

Szybkie sterowanie rejestracją w celu pozycjonowania i nakładania etykiety przy dowolnej prędkości operacyjnej

Znak rejestracji nadrukowywany na etykiecie wykorzystuje się do sprawdzenia podawania oraz kompensacji poślizgów lub błędów pozycjonowania. Sterowanie procesem rejestracji odbywa się poprzez pomiar dowolnego błędu bieżącego ruchu i zastosowanie korekty do tekstu. Sterownik NJ wychwytuje zdarzenie rejestracji etykiety i synchronizuje podawanie etykiet z osią głównego kodera – w celu umożliwienia umieszczenia etykiety na artykule we właściwym momencie.

Wstępnie programowane profile krzywek w celu zapewnienia szybkiej zmiany

Ręczne tworzenie profili krzywek może wymagać intensywnych obliczeń oraz dogłębnego poznania sterowania ruchem. Edytor profilów krzywek Sysmac Studio oferuje łatwe w użyciu narzędzie do projektowania profili elektronicznych krzywek. Profile można wstępnie programować i przechowywać w pamięci sterownika. Aby w trakcie pracy maszyny wybrać inny profil krzywki, można za pomocą interfejsu HMI wykonać instrukcję przełączenia w programie użytkownika. W ten sposób zmiana produktu ogranicza się do wykonania zwykłych poleceń programu.

Zaawansowany profil krzywek zapewniający działanie bez wibracji oraz wyższe wskaźniki przepustowości

Sterownik NJ z siecią EtherCAT synchronizuje wszystkie ruchy maszyny z pozycją kodera głównego. Sterownik NJ generuje parę ciągłych profili dzwonowych, które umożliwiają precyzyjne sterowanie przyspieszeniem i zwalnianiem kół przesuwania folii oraz kół wyrzutnika jako funkcji kąta obrotu kodera głównego.

Synchronizacja przesuwania się folii i wyrzucania rękawa z profilami krzywek gwarantuje niewystępowanie wibracji niezależnie od prędkości pracy. W trakcie działania prędkość można zmieniać na ekranie NS bez zatrzymywania maszyny i bez pominięcia żadnej etykiety na butelce.

Powiązane z tym rozwiązaniem

Więcej rozwiązań z zakresu automatyzacji