Maszyna do pakowania w rękawy kartonowe |OMRON, Polska

Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Maszyna do pakowania w rękawy kartonowe

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Maszyna do pakowania w rękawy kartonowe

Karton jest wyprowadzany z magazynu za pośrednictwem obrotowego podajnika i transportowany pojedynczym torem po przenośniku taśmowym z występami aż do pozycji odbiorczej systemu podnoszenia i układania. Grupy artykułów są odbierane przez dwa niezależnie działające roboty i układane na kartonach.

Główne grupy funkcyjne maszyny

Obciążony karton jest następnie transportowany przez pasy tłoczące do stacji składającej, w której dwa pasy z bocznymi występami zapewniają dokładne ustawienie kartonu, dzięki któremu możliwe jest nałożenie kleju, zamknięcie klap górnych i złożenie klap blokujących. W rezultacie otrzymuje się grupę artykułów ciasno zapakowaną w kartonowy rękaw z klapami ustalającymi zapobiegającymi wyślizgnięciu się artykułów z kartonu.

  1. Obrotowy moduł układający
  2. Zautomatyzowany moduł podający: zautomatyzowany system wizyjny delikatnie przenosi i układa grupy artykułów na pustych, płaskich kartonach.
  3. Indeksujące pasy z występami: Dwa występy popychacza zakładają tył kartonu i przesuwają rękaw do stacji składającej.
  4. Górny pas tłoczący: Dwa górne pasy tłoczące mocno chwytają grupę artykułów, aby wykonać boczne zagięcie.
  5. Boczne pasy indeksujące z występami: Dwa występy zaczepiają tył kartonu i przesuwają rękaw podczas klejenia i zamykania klapy.
  6. Moduł zamykający panele górne: Panele górne są składane w wyniku naprzemiennego działania dwóch płyt składających klapy. Każda płyta jest zamontowana na liniowej osi napędzanej pasem.
  7. Dozownik kleju: Wraz z kolejnymi poszczególnymi kartonami przesuwającymi się dzięki bocznym pasom z występami, wyłączniki krańcowe uruchamiają wyjścia, włączając i wyłączając pistolety z klejem w precyzyjnie wyznaczonych momentach cyklu.
  8. Górny system składania w kształt kwadratu: Kartony są zatrzymywane między popychaczem i występami ustalającymi. Wykorzystujący 3 punkty należące do przestrzeni roboczej system 3 pasów wyrównuje klapy, tworząc idealnie kwadratowy kształt.
  9. Stacja perforująca: System obrotowy wykonuje otwory w bocznej ściance kartonu w celu wywinięcia do wewnątrz zakładek blokujących.

Państwa wymogi w zakresie automatyki — nasze kompletne rozwiązanie

Automatyzujemy maszyny! Jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkie produkty z zakresu automatyki do zautomatyzowanych maszyn do pakowania w rękawy kartonowe, w tym sterowniki wizyjne, logiczne, ruchowe, hybrydowe oraz wyposażone w funkcje robotyki.

Jesteśmy również w stanie dostarczyć wszystkie silniki, napędy, roboty SCARA i Delta, czujniki położenia, urządzenia zabezpieczające i inne elementy panelowe. Wszystkie te podzespoły są łatwe do zintegrowania i cechuje je najwyższa jakość oraz niezawodność firmy Omron.

Bezproblemowa integracja robotów

Integracja kinematyki robota w ramach głównego sterownika maszyny stanowi kluczowy czynnik pokazujący, którzy producenci OEM chcą optymalizować koszt i wydajność ich maszyn. Zintegrowany algorytm układów kinematycznych, polecenia ruchu i instrukcje logiczne w jednym sterowniku sprawiają, ze zautomatyzowane maszyny do pakowania w kartony można projektować i obsługiwać jako pojedyncze, połączone bezproblemowo systemy, a nie jako zbiory niezależnych modułów. Obsługa maszyny przebiega w pełni za pośrednictwem programu sterownika Sysmac NJ. W rezultacie roboty charakteryzują się wysokim stopniem synchronizacji z resztą maszyny do pakowania, co znacząco poprawia koordynację maszyny.

Elektroniczna kontrola pędni

Dzięki sterownikowi Sysmac NJ i serwonapędom G5, między którymi komunikacja odbywa się z wykorzystaniem technologii EtherCAT, serwomotory są elektronicznie synchronizowane pod kątem prędkości, pozycji i czasu działania, co pozwala uzyskać idealną sterowaną elektronicznie pędnię. Nie potrzeba już złożonych mechanizmów sprzęgających do synchronizacji różnych działań maszyny. Wszystkie osie rzeczywiste są podporządkowane wirtualnej osi nadrzędnej. Wskaźnik synchronizacji można z łatwością zmienić, a osie odłączać i przyłączać podczas działania maszyny. Elektroniczna kontrola pędni znacznie upraszcza sekwencjonowanie przez maszynę.

Zmiana formatu za pomocą jednego przycisku

Zautomatyzowane przełączenia umożliwiają znaczną poprawę wydajności linii oraz zmniejszają ryzyko wystąpienia błędu operatora. Sterownik Sysmac NJ zapewnia obsługę receptur, która pozwala na szybką zmianę formatu, co z kolei umożliwia przechowywanie receptur w sterowniku i ich przeładowywanie z terminalu HMI. Wszystkie przełożenia przekładni, ustawienia krzywki i profile ruchu można zmieniać elektronicznie – za pomocą przycisku, dzięki czemu zmiana produktu lub formatu ogranicza się do wydania polecenia w ramach oprogramowania.

Więcej rozwiązań z zakresu automatyzacji