Rozwiązania automatyzacji systemu pakującego |OMRON, Polska

Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Rozwiązania automatyzacji systemu pakującego

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Rozwiązania automatyzacji systemu pakującego

Dostarczając rozwiązania z dziedziny automatyzacji producentom maszyn pakujących od ponad 20 lat, stworzyliśmy portfolio różnych rozwiązań.

Dzięki temu, że  ściśle współpracujemy z klientami, możemy zaoferować zaawansowane rozwiązania automatyzacji nie tylko zwiększające szybkość i elastyczność ale przede wszystkim  niezawodność procesu pakowania. Są one także bardzo łatwe do wdrożenia. Wystarczy spojrzeć na przykłady naszych rozwiązań poniżej.

hffs-mcs-08 420x300 sol

Poziome formowanie, wypełnianie i zgrzewanie

W maszynie HFFS odwijana jest elastyczna foliowa siatka, która jest formowana w opakowania a następnie zgrzewana z dwóch stron (opcjonalnie również na spodzie). Po napełnieniu produktem od góry, wierzch opakowania również jest zgrzewany. Opcjonalnie przed ostatnim zgrzaniem można dodać zakrętkę. Operacje te są wykonywane w trakcie przesuwania elastycznego materiału opakowaniowego w poziomie, chociaż orientacja opakowania pozostaje pionowa. Poniższa ilustracja przedstawia maszynę napędzaną krzywką pracującą w trybie przerywanym. Istnieją również maszyny pracujące w trybie ciągłym, w których segmenty od 4 do 6 są często konfigurowane w linię karuzelową.

Czytaj więcej
mcs palletiser 420x300px sol

Paletyzator bramowy

Paletyzatory bramowe to roboty liniowe, wykorzystujące współrzędne ortokartezjańskie (XYZ) w celu podnoszenia i przemieszczania obiektów. Zamiast się obracać, jak to ma miejsce w przypadku ramienia roboczego, osie przesuwają się liniowo względem siebie.

Czytaj więcej
cardboard sleeve cartoner machine image 420x300 sol

Maszyna do pakowania w rękawy kartonowe

Karton jest wyprowadzany z magazynu za pośrednictwem obrotowego podajnika i transportowany pojedynczym torem po przenośniku taśmowym z występami aż do pozycji odbiorczej systemu podnoszenia i układania. Grupy artykułów są odbierane przez dwa niezależnie działające roboty i układane na kartonach.

Czytaj więcej
13 robotic infeed machine image 420x300 sol

Komórka ładująca robota z systemem naprowadzania wizyjnego lub pakowarka segregująca

Maszyna obejmuje robota zamontowanego na ramie nachodzącej na dwa przenośniki podające działające równolegle. Jeden przenośnik podaje produkty, a drugi kartony. Robot chwyta losowo produkty przesuwające się na taśmie przenośnika i wkłada je do przesuwających się kartonów. Chwilowa lokalizacja przemieszczających się produktów jest obliczana przez system wizyjny na podstawie obrazu z kamery statycznej. W międzyczasie czujnik rejestracji śledzi pozycję kartonów. Jest to dokładne śledzenie obu przenośników, które umożliwia robotowi chwytanie i przemieszczanie produktów z jednego przesuwającego się przenośnika na drugi.

Czytaj więcej
shrink sleever machine image 420x300 sol

Wysokiej prędkości liniowy aplikator z rękawem kurczliwym

Etykiety są dostarczane za pomocą rękawa kurczliwego z rolki w postaci ciągłej sieci. Butelki bez etykiet są przenoszone za pośrednictwem przenośnika podającego, a następnie liczone za pomocą obrotowej śruby pociągowej. Gdy butelki wchodzą do urządzenia etykietującego, przechodząc przez komórkę wyzwalającą, etykiety rozmieszczone w układzie sieci są otwierane i formowane w rurę za pomocą trzpienia. Następnie są podawane i cięte w procesie dokładnej rejestracji grafiki nadrukowanej, nakładanej na butelkę, która jest następnie przenoszona dalej do tunelu parowego.

Czytaj więcej
01 pmi tray sealer machine 420x300 sol

Zgrzewarka tac z układem napędowym z indeksującymi prętami ruchomymi

Puste tace są ładowane przez rozdzielacz opakowań na linię podającą i przenoszone do stacji zamykającej. Proces zamykania polega na zgrzewaniu folii termoplastycznej na krawędziach tac i jest przeprowadzany w próżni lub w atmosferze gazu obojętnego. Przed każdym procesem zgrzewania następuje rozwinięcie nowego kawałka folii, następnie folia jest umieszczana nad tacami i zgrzewana do ich krawędzi, a niewykorzystane resztki są nawijane na specjalną rolkę.

Czytaj więcej
thermo form fill seal numbered400x300 sol

Termoformowanie, napełnianie i zamykanie

Maszyna termoformująca, napełniająca i zamykająca (TFFS) to maszyna, w której warstwa materiału do formowania termicznego jest podgrzewana i formowana w wyniku oddziaływania ciśnienia/podciśnienia. Następnie gotowa forma jest napełniana, zamykana warstwą górnej folii i cięta na pojedyncze tace. Maszyny mogą obsługiwać jeden lub wiele rzędów tac. Mogą być także wyposażone w osprzęt do podawania gazu do obszaru zamykania tac.

Czytaj więcej