Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Linia produkcyjna o dużej przepustowości z robotami mobilnymi umożliwia personalizację w ciągu kilku sekund

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Firma TePe produkująca artykuły do higieny jamy ustnej zamontowała nową linię produkcyjną, aby zautomatyzować ręczny proces transportu i kontroli jakości w fabryce znajdującej się w Malmö w Szwecji. Dzięki linii produkcyjnej o dużej przepustowości dostarczonej przez firmę Omron, w skład której wchodzi pięć robotów przemysłowych, dwa roboty mobilne i dziesięć systemów kontroli wizyjnej, firma TePe zdołała dziewięciokrotnie zwiększyć dotychczasową wydajność produkcyjną i obecnie jest w stanie w ciągu kilku sekund spersonalizować opakowania produktów dla klientów na całym świecie.

Wyzwanie

Firma TePe specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji wysokiej jakości, funkcjonalnych artykułów do higieny jamy ustnej. Konsumenci i dentyści na całym świecie codziennie używają szczoteczek międzyzębowych, tradycyjnych szczoteczek do zębów, szczoteczek specjalnych i wykałaczek produkowanych przez TePe. Do niedawna jednak procesy na jednej z linii produkcyjnych przebiegały po części ręcznie. Dlatego firma TePe poszukiwała linii produkcyjnej o dużej przepustowości, aby móc spełnić wymagania klientów.

Firma z Malmö miała już wcześniej doświadczenie z urządzeniami firmy Omron i korzystała z jej wsparcia. Firma TePe poszukiwała rozwiązania, które zastąpiłoby starszą linię produkcyjną, zwiększyłoby przepustowość i wydajność produkcyjną oraz pozwoliłoby wykorzystać inne zalety inteligentnych rozwiązań marki Omron z zakresu automatyzacji.

„Mieliśmy podstawową koncepcję linii, ale tym razem brakowało nam czasu, aby zbudować ją samodzielnie. Nasi eksperci od systemów wizyjnych wcześniej stosowali już urządzenia do kontroli wizyjnej marki Omron w ramach procesu kontroli jakości w innych maszynach pracujących w fabryce. Wykorzystanie systemów wizyjnych firmy Omron było zatem oczywistym wyborem, zważywszy na szybkość działania i dostępność zaawansowanych narzędzi”, mówi Ronnie Sik, kierownik techniczny w TePe.

Rozwiązanie: roboty mobilne poprawiające logistykę i bezpieczeństwo

Do kompleksowej realizacji projektu wybrano firmę PMA AB — integratora systemów i oficjalnego członka programu partnerskiego dla integratorów systemów firmy Omron. Firma PMA, działając w ścisłej współpracy z firmą TePe, wybrała system spełniający oczekiwania zamawiającego. Składa się on z pięciu robotów, w tym jednego robota SCARA marki Omron i czterech robotów Codian, oraz dziesięciu systemów kontroli wizyjnej w ramach jednej komórki produkcyjnej, a także z licznych części współpracujących. Za sterowanie wszystkimi elementami linii odpowiada sterownik maszynowy Sysmac.

Od czasu wdrożenia nowej linii i uruchomienia na niej produkcji firma TePe rozbudowała ją o dwa roboty mobilne z serii LD marki Omron w celu obniżenia kosztów logistyki i zwiększenia bezpieczeństwa na terenie fabryki. Roboty mobilne transportują materiały i półprodukty między poszczególnymi maszynami, a także z magazynu na linię produkcyjną. Rozwiązanie to pozwoliło uwolnić pracowników od powtarzalnych zadań, a jednocześnie usprawniło logistykę i zwiększyło bezpieczeństwo oraz wydajność. W ciągu kolejnych sześciu miesięcy TePe planuje wdrożyć do procesu produkcji osiem dodatkowych robotów mobilnych.

„Roboty mobilne znacząco poprawiają bezpieczeństwo. Wózki widłowe poruszające się na terenie fabryki stwarzają potencjalne ryzyko wypadków, które chcemy wyeliminować. Dzięki robotom możemy również pozbyć się przenośników, które często utrudniają swobodne poruszanie się. Dodatkowo roboty mobilne zwiększają elastyczność procesu produkcji, ponieważ dzięki nim nie musimy przenosić drogich przenośników w przypadku zmiany układu fabryki”, mówi Ronnie Sik.

Wszystkie te elementy razem tworzą kompletne, zintegrowane i inteligentne rozwiązanie. Stanowi ono przykład zastosowania koncepcji „innovative-Automation” firmy Omron, która ma na celu zapewnić klientom inteligentne, zintegrowane i interaktywne rozwiązania wspierające i przyspieszające wdrożenie cyfrowej fabryki.

Korzyści: elastyczność jako kluczowy czynnik


Nowa linia spełnia podstawowe wymagania w zakresie przetwarzania 300 opakowań szczoteczek do zębów na minutę, czyli o dziewięć razy więcej niż w przypadku poprzedniej linii. Każde opakowanie może zawierać do ośmiu sztuk jednego lub kilku typów produktu. W związku z tym produkty gotowe do zapakowania dostarcza osiem różnych podajników. Po tym etapie robot wybiera zgodnie z „recepturą” odpowiednią liczbę każdego produktu, która ma znaleźć się w opakowaniu. Receptury można łatwo modyfikować w zależności od konkretnych potrzeb.

„Zautomatyzowane rozwiązanie zastąpiło ręczny proces transportu i kontroli jakości. Kluczowym czynnikiem była również elastyczność. Dzięki nowej maszynie firma TePe może dostarczać spersonalizowane opakowania klientom na całym świecie. Zmiana receptury zajmuje kilka sekund. Dodatkowo TePe może teraz znacznie szybciej realizować zamówienia specjalne z kilkoma różnymi produktami w jednym opakowaniu”, mówi Ronnie Sik.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

Download full case study