Twój partner w automatyzacji przemysłu opakowań |OMRON, Polska

Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Twój partner w automatyzacji przemysłu opakowań

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Twój partner w automatyzacji przemysłu opakowań

Jeżeli zajmują się Państwo produkcją maszyn pakujących i chcecie zwiększyć swoje zyski, służymy pomocą: dzięki kompletnej gamie usług i produktów, opracowanych do zwiększania prędkości maszyny, jej wszechstronności, osiągów i bezpieczeństwa.

Choć niektóre z rozwiązań maszyn pakowniczych są wysoce zaawansowane, są również niezwykle niezawodne, co zwiększa lojalność klientów.

Zachęcamy do korzystania z naszej wiedzy podczas rozwijania nowych maszyn lub doskonalenia istniejących modeli, ponieważ jesteśmy specjalistycznym partnerem w dziedzinie automatyki.

Jak możemy pomóc?
Segmenty branży pakowniczej

Państwa specjalność — nasze konkretne doświadczenie

Czy specjalizują się Państwo w butelkowaniu? A może koncentrujecie się na przekąskach? Czy produkujecie maszyny do podstawowego pakowania, czy dostarczacie również maszyny do pakowania pomocniczego i ostatecznego? Niezależnie od Państwa specjalizacji, możemy z Wami rozmawiać na temat zwiększenia dochodów z pakowania w następujących branżach:

 • Wypieki i ciastka
 • Napoje (alkoholowe, bezalkoholowe, nabiał, olej i napoje gazowane)
 • Wyroby cukiernicze
 • Kosmetyki i artykuły do opieki zdrowotnej
 • Sucha żywność i przekąski
 • Świeża żywność
 • Opieka domowa i inne
 • Żywność w formie ciekłej i w puszkach
 • Produkty farmaceutyczne
 • Gotowe posiłki

Produkcja

Jakość

Nawet przed zapakowaniem, zapuszkowaniem, zabutelkowaniem lub umieszczeniem w torbie końcowego produktu wielu konstruktorów poświęca sporo czasu na zapoznanie się z działalnością klientów, od początku do końca.

Powtarzalność działań przy zachowaniu wysokiej produktywności i wysokich standardów jakości stanowi codzienne wyzwanie.

Właśnie z tego powodu firma Omron przygotowała szeroką ofertę produktów dostosowanych do poleceniowej produkcji seryjnej, która wymaga technologii takich jak szybkie, wielopętlowe sterowanie regulacyjne o wysokiej rozdzielczości, szybkie przetwarzanie i magazynowanie danych, a także ciągła, wzrokowa kontrola jakości.

Główne

Prędkość

Prędkość jest w tej dziedzinie głównym wyzwaniem. Ważne są jednak także takie warunki, jak

 • brak ograniczeń rozmiarów serii produktów
 • łatwe w czyszczeniu i obsłudze maszyny
 • utrzymywanie standardów higieny.
Rozwiązania firmy Omron dla pakowania podstawowego zwiększają prędkość oraz elastyczność maszyn do pakowania podstawowego — dzięki naszemu nowemu, nowoczesnemu sterownikowi, który łączy najnowszą technologię magistrali polowej czasu rzeczywistego Ethernet, EtherCAT, z naszą ideą „Jednego środowiska programowego”.

To unikatowe zestawienie zachęca klientów do odchodzenia od konwencjonalnych układów mechanicznych na rzecz wszechstronnych układów Delta-robotycznych i wizyjnych.

Pomocnicze

Elastyczność

Najważniejsze wyzwania są następujące:

 • dopasowanie prędkości produkcji podstawowego pakowania
 • zapewnienie spójności pojedynczych paczek lub zestawów wielu paczek
 • zapewnienie łatwej adaptacji prowadnic liniowych do przenoszenia opakowań podstawowych oraz pomocniczych.

Rozwiązania firmy Omron pomagają w tworzeniu bardziej elastycznych maszyn. Jesteśmy w stanie dostarczać najnowsze układy robotyczne i systemy wizyjne, które pomagają w tworzeniu, na przykład, zrobotyzowanych maszyn do pakowania w kartony, które jednocześnie pobierają i pakują 12 produktów, wykorzystując wzór pakowania jedno-, dwu- lub trzywarstwowego.

Dzięki takiej konfiguracji zwiększenie prędkości sprowadza się wyłącznie do kwestii liczby produktów pobieranych w danej operacji.

Ostateczne

Wytrzymałość

Głównym wyzwaniem w tej dziedzinie jest zagwarantowanie możliwości niezawodnej obsługi dużych obciążeń przy ciągłej, wysokiej częstotliwości cykli.

Rozwiązania firmy Omron zawierają szeroki zakres wysoce wytrzymałych, elektromechanicznych osi liniowych. Gotowe do montażu moduły liniowe z różnymi wariantami napędowymi i modułami obrotowymi/chwytającymi uzupełniają w pełni wyposażone moduły obsługowe.

Możliwość stosowania siłowników elektrycznych w dowolnym zestawie również zwiększa wszechstronność wydajnych kosztowo adaptacji.

Przykłady naszych rozwiązań z dziedziny automatyki

hffs-mcs-08 420x300 sol

Poziome formowanie, wypełnianie i zgrzewanie

W maszynie HFFS odwijana jest elastyczna foliowa siatka, która jest formowana w opakowania a następnie zgrzewana z dwóch stron (opcjonalnie również na spodzie). Po napełnieniu produktem od góry, wierzch opakowania również jest zgrzewany. Opcjonalnie przed ostatnim zgrzaniem można dodać zakrętkę. Operacje te są wykonywane w trakcie przesuwania elastycznego materiału opakowaniowego w poziomie, chociaż orientacja opakowania pozostaje pionowa. Poniższa ilustracja przedstawia maszynę napędzaną krzywką pracującą w trybie przerywanym. Istnieją również maszyny pracujące w trybie ciągłym, w których segmenty od 4 do 6 są często konfigurowane w linię karuzelową.

Czytaj więcej
mcs palletiser 420x300px sol

Paletyzator bramowy

Paletyzatory bramowe to roboty liniowe, wykorzystujące współrzędne ortokartezjańskie (XYZ) w celu podnoszenia i przemieszczania obiektów. Zamiast się obracać, jak to ma miejsce w przypadku ramienia roboczego, osie przesuwają się liniowo względem siebie.

Czytaj więcej
cardboard sleeve cartoner machine image 420x300 sol

Maszyna do pakowania w rękawy kartonowe

Karton jest wyprowadzany z magazynu za pośrednictwem obrotowego podajnika i transportowany pojedynczym torem po przenośniku taśmowym z występami aż do pozycji odbiorczej systemu podnoszenia i układania. Grupy artykułów są odbierane przez dwa niezależnie działające roboty i układane na kartonach.

Czytaj więcej
13 robotic infeed machine image 420x300 sol

Komórka ładująca robota z systemem naprowadzania wizyjnego lub pakowarka segregująca

Maszyna obejmuje robota zamontowanego na ramie nachodzącej na dwa przenośniki podające działające równolegle. Jeden przenośnik podaje produkty, a drugi kartony. Robot chwyta losowo produkty przesuwające się na taśmie przenośnika i wkłada je do przesuwających się kartonów. Chwilowa lokalizacja przemieszczających się produktów jest obliczana przez system wizyjny na podstawie obrazu z kamery statycznej. W międzyczasie czujnik rejestracji śledzi pozycję kartonów. Jest to dokładne śledzenie obu przenośników, które umożliwia robotowi chwytanie i przemieszczanie produktów z jednego przesuwającego się przenośnika na drugi.

Czytaj więcej
shrink sleever machine image 420x300 sol

Wysokiej prędkości liniowy aplikator z rękawem kurczliwym

Etykiety są dostarczane za pomocą rękawa kurczliwego z rolki w postaci ciągłej sieci. Butelki bez etykiet są przenoszone za pośrednictwem przenośnika podającego, a następnie liczone za pomocą obrotowej śruby pociągowej. Gdy butelki wchodzą do urządzenia etykietującego, przechodząc przez komórkę wyzwalającą, etykiety rozmieszczone w układzie sieci są otwierane i formowane w rurę za pomocą trzpienia. Następnie są podawane i cięte w procesie dokładnej rejestracji grafiki nadrukowanej, nakładanej na butelkę, która jest następnie przenoszona dalej do tunelu parowego.

Czytaj więcej

Opinia klienta

martini packaging sol

Firma Martini udoskonaliła pakowanie makaronu dzięki technologii OMRON

Firma Martini Srl z siedzibą we Włoszech produkuje precyzyjne urządzenia do ważenia i pakowania, przeznaczone dla sektora spożywczego. Opracowany przez tę firmę nowy system MCRS-VD umożliwia pakowanie do 180 porcji makaronu na minutę. Podstawą tego rozwiązania jest sterownik NX701 1600 firmy OMRON. Odpowiada on za sterowanie ruchem w maszynie pakującej MCRS-VD. Z kolei technologia OMRON Perfect Sealing NX-TC pomaga poprawić stabilność procesu termoregulacji i zmniejszyć koszty związane z wykorzystaniem folii opakowaniowych.

Czytaj więcej
diva-international fcard sol

Autonomiczne roboty mobilne upraszczają logistykę wewnętrzną w firmie Diva International

Duże przedsiębiorstwa coraz częściej korzystają z robotyki w celu usprawnienia ręcznych procesów w fabrykach i magazynach. Jednym z przykładów jest Diva International z siedzibą w Umbrii we Włoszech. W firmie Diva chciano zmodernizować system transportu chusteczek nawilżanych z miejsca produkcji do punktu paletyzacji w obrębie jednego magazynu. FM Vision, dostawca usług wiązanych z zarządzaniem obiektami, opracował nowy, zautomatyzowany system wykorzystujący pięć autonomicznych robotów mobilnych (AMR) OMRON oraz sterownik maszyn Sysmac NJ — również firmy OMRON. Działania te zaowocowały zwiększeniem bezpieczeństwa, wydajności i elastyczności procesu.

Czytaj więcej

Białe księgi i artykuły z dziedziny technologii

nx sysmac 420 300 sol

Rozwiązania z zakresu zintegrowanego systemu bezpieczeństwa

Procesy automatyki przemysłowej, a także same maszyny wykorzystywane w procesach przemysłowych, stają się coraz bardziej dynamiczne. Ta sytuacja wiąże się z koniecznością zwiększenia wydajności produkcyjnej, wszechstronności użytkowania, ergonomii i bezpieczeństwa. W niniejszym dokumencie opisano, w jaki sposób rozwiązanie bezpieczeństwa Omron Sysmac uwzględnia wszelkie możliwe scenariusze zagrożeń i spełnia wszelkie wymogi związane z bezpieczeństwem.

Czytaj więcej

Applications

Nasze zdanie

data integration 420x300 sol

Maximise your potential with data integration

How close is ‘Industry 4.0’ to being a reality? A futuristic, completely-connected industrial world is already taking shape, and data integration is a key enabler. Collecting and storing production data also offers many other rewards – from measuring OEE (Overall Equipment Effectiveness) to helping OEMs meet increasing legal requirements for reporting. Dan Rossek takes a deeper look into the challenges and benefits of data integration in ‘From shop floor to top floor’.

Czytaj więcej
eu machine scketch 420x300 sol

Problemy związane z budową maszyn

Rozwijanie się środowisk ekonomicznych bazujących na tanich pracownikach w sektorze budowy maszyn oznacza, że producenci OEM czują się zagrożeni napływem tanich, importowanych produktów. W pierwszym z serii artykułów Robert Brooks przygląda się niezbędnym cechom, które zapewnią brytyjskiemu producentowi maszyn przewagę nad konkurencją oraz okazję do zwiększenia zysków.

Czytaj więcej