Twój partner w automatyzacji przemysłu opakowań |OMRON, Polska

Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Twój partner w automatyzacji przemysłu opakowań

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Twój partner w automatyzacji przemysłu opakowań

Jeżeli zajmują się Państwo produkcją maszyn pakujących i chcecie zwiększyć swoje zyski, służymy pomocą: dzięki kompletnej gamie usług i produktów, opracowanych do zwiększania prędkości maszyny, jej wszechstronności, osiągów i bezpieczeństwa.

Choć niektóre z rozwiązań maszyn pakowniczych są wysoce zaawansowane, są również niezwykle niezawodne, co zwiększa lojalność klientów.

Zachęcamy do korzystania z naszej wiedzy podczas rozwijania nowych maszyn lub doskonalenia istniejących modeli, ponieważ jesteśmy specjalistycznym partnerem w dziedzinie automatyki.

Jak możemy pomóc?
Segmenty branży pakowniczej

Państwa specjalność — nasze konkretne doświadczenie

Czy specjalizują się Państwo w butelkowaniu? A może koncentrujecie się na przekąskach? Czy produkujecie maszyny do podstawowego pakowania, czy dostarczacie również maszyny do pakowania pomocniczego i ostatecznego? Niezależnie od Państwa specjalizacji, możemy z Wami rozmawiać na temat zwiększenia dochodów z pakowania w następujących branżach:

 • Wypieki i ciastka
 • Napoje (alkoholowe, bezalkoholowe, nabiał, olej i napoje gazowane)
 • Wyroby cukiernicze
 • Kosmetyki i artykuły do opieki zdrowotnej
 • Sucha żywność i przekąski
 • Świeża żywność
 • Opieka domowa i inne
 • Żywność w formie ciekłej i w puszkach
 • Produkty farmaceutyczne
 • Gotowe posiłki

Produkcja

Jakość

Nawet przed zapakowaniem, zapuszkowaniem, zabutelkowaniem lub umieszczeniem w torbie końcowego produktu wielu konstruktorów poświęca sporo czasu na zapoznanie się z działalnością klientów, od początku do końca.

Powtarzalność działań przy zachowaniu wysokiej produktywności i wysokich standardów jakości stanowi codzienne wyzwanie.

Właśnie z tego powodu firma Omron przygotowała szeroką ofertę produktów dostosowanych do poleceniowej produkcji seryjnej, która wymaga technologii takich jak szybkie, wielopętlowe sterowanie regulacyjne o wysokiej rozdzielczości, szybkie przetwarzanie i magazynowanie danych, a także ciągła, wzrokowa kontrola jakości.

Główne

Prędkość

Prędkość jest w tej dziedzinie głównym wyzwaniem. Ważne są jednak także takie warunki, jak

 • brak ograniczeń rozmiarów serii produktów
 • łatwe w czyszczeniu i obsłudze maszyny
 • utrzymywanie standardów higieny.
Rozwiązania firmy Omron dla pakowania podstawowego zwiększają prędkość oraz elastyczność maszyn do pakowania podstawowego — dzięki naszemu nowemu, nowoczesnemu sterownikowi, który łączy najnowszą technologię magistrali polowej czasu rzeczywistego Ethernet, EtherCAT, z naszą ideą „Jednego środowiska programowego”.

To unikatowe zestawienie zachęca klientów do odchodzenia od konwencjonalnych układów mechanicznych na rzecz wszechstronnych układów Delta-robotycznych i wizyjnych.

Pomocnicze

Elastyczność

Najważniejsze wyzwania są następujące:

 • dopasowanie prędkości produkcji podstawowego pakowania
 • zapewnienie spójności pojedynczych paczek lub zestawów wielu paczek
 • zapewnienie łatwej adaptacji prowadnic liniowych do przenoszenia opakowań podstawowych oraz pomocniczych.

Rozwiązania firmy Omron pomagają w tworzeniu bardziej elastycznych maszyn. Jesteśmy w stanie dostarczać najnowsze układy robotyczne i systemy wizyjne, które pomagają w tworzeniu, na przykład, zrobotyzowanych maszyn do pakowania w kartony, które jednocześnie pobierają i pakują 12 produktów, wykorzystując wzór pakowania jedno-, dwu- lub trzywarstwowego.

Dzięki takiej konfiguracji zwiększenie prędkości sprowadza się wyłącznie do kwestii liczby produktów pobieranych w danej operacji.

Ostateczne

Wytrzymałość

Głównym wyzwaniem w tej dziedzinie jest zagwarantowanie możliwości niezawodnej obsługi dużych obciążeń przy ciągłej, wysokiej częstotliwości cykli.

Rozwiązania firmy Omron zawierają szeroki zakres wysoce wytrzymałych, elektromechanicznych osi liniowych. Gotowe do montażu moduły liniowe z różnymi wariantami napędowymi i modułami obrotowymi/chwytającymi uzupełniają w pełni wyposażone moduły obsługowe.

Możliwość stosowania siłowników elektrycznych w dowolnym zestawie również zwiększa wszechstronność wydajnych kosztowo adaptacji.

Przykłady naszych rozwiązań z dziedziny automatyki

hffs-mcs-08 420x300 sol

Poziome formowanie, wypełnianie i zgrzewanie

W maszynie HFFS odwijana jest elastyczna foliowa siatka, która jest formowana w opakowania a następnie zgrzewana z dwóch stron (opcjonalnie również na spodzie). Po napełnieniu produktem od góry, wierzch opakowania również jest zgrzewany. Opcjonalnie przed ostatnim zgrzaniem można dodać zakrętkę. Operacje te są wykonywane w trakcie przesuwania elastycznego materiału opakowaniowego w poziomie, chociaż orientacja opakowania pozostaje pionowa. Poniższa ilustracja przedstawia maszynę napędzaną krzywką pracującą w trybie przerywanym. Istnieją również maszyny pracujące w trybie ciągłym, w których segmenty od 4 do 6 są często konfigurowane w linię karuzelową.

Czytaj więcej
mcs palletiser 420x300px sol

Paletyzator bramowy

Paletyzatory bramowe to roboty liniowe, wykorzystujące współrzędne ortokartezjańskie (XYZ) w celu podnoszenia i przemieszczania obiektów. Zamiast się obracać, jak to ma miejsce w przypadku ramienia roboczego, osie przesuwają się liniowo względem siebie.

Czytaj więcej
cardboard sleeve cartoner machine image 420x300 sol

Maszyna do pakowania w rękawy kartonowe

Karton jest wyprowadzany z magazynu za pośrednictwem obrotowego podajnika i transportowany pojedynczym torem po przenośniku taśmowym z występami aż do pozycji odbiorczej systemu podnoszenia i układania. Grupy artykułów są odbierane przez dwa niezależnie działające roboty i układane na kartonach.

Czytaj więcej
13 robotic infeed machine image 420x300 sol

Komórka ładująca robota z systemem naprowadzania wizyjnego lub pakowarka segregująca

Maszyna obejmuje robota zamontowanego na ramie nachodzącej na dwa przenośniki podające działające równolegle. Jeden przenośnik podaje produkty, a drugi kartony. Robot chwyta losowo produkty przesuwające się na taśmie przenośnika i wkłada je do przesuwających się kartonów. Chwilowa lokalizacja przemieszczających się produktów jest obliczana przez system wizyjny na podstawie obrazu z kamery statycznej. W międzyczasie czujnik rejestracji śledzi pozycję kartonów. Jest to dokładne śledzenie obu przenośników, które umożliwia robotowi chwytanie i przemieszczanie produktów z jednego przesuwającego się przenośnika na drugi.

Czytaj więcej
shrink sleever machine image 420x300 sol

Wysokiej prędkości liniowy aplikator z rękawem kurczliwym

Etykiety są dostarczane za pomocą rękawa kurczliwego z rolki w postaci ciągłej sieci. Butelki bez etykiet są przenoszone za pośrednictwem przenośnika podającego, a następnie liczone za pomocą obrotowej śruby pociągowej. Gdy butelki wchodzą do urządzenia etykietującego, przechodząc przez komórkę wyzwalającą, etykiety rozmieszczone w układzie sieci są otwierane i formowane w rurę za pomocą trzpienia. Następnie są podawane i cięte w procesie dokładnej rejestracji grafiki nadrukowanej, nakładanej na butelkę, która jest następnie przenoszona dalej do tunelu parowego.

Czytaj więcej

Opinia klienta

diva-international fcard sol

Autonomiczne roboty mobilne upraszczają logistykę wewnętrzną w firmie Diva International

Duże przedsiębiorstwa coraz częściej korzystają z robotyki w celu usprawnienia ręcznych procesów w fabrykach i magazynach. Jednym z przykładów jest Diva International z siedzibą w Umbrii we Włoszech. W firmie Diva chciano zmodernizować system transportu chusteczek nawilżanych z miejsca produkcji do punktu paletyzacji w obrębie jednego magazynu. FM Vision, dostawca usług wiązanych z zarządzaniem obiektami, opracował nowy, zautomatyzowany system wykorzystujący pięć autonomicznych robotów mobilnych (AMR) OMRON oraz sterownik maszyn Sysmac NJ — również firmy OMRON. Działania te zaowocowały zwiększeniem bezpieczeństwa, wydajności i elastyczności procesu.

Czytaj więcej

Białe księgi i artykuły z dziedziny technologii

nx sysmac 420 300 sol

Rozwiązania z zakresu zintegrowanego systemu bezpieczeństwa

Procesy automatyki przemysłowej, a także same maszyny wykorzystywane w procesach przemysłowych, stają się coraz bardziej dynamiczne. Ta sytuacja wiąże się z koniecznością zwiększenia wydajności produkcyjnej, wszechstronności użytkowania, ergonomii i bezpieczeństwa. W niniejszym dokumencie opisano, w jaki sposób rozwiązanie bezpieczeństwa Omron Sysmac uwzględnia wszelkie możliwe scenariusze zagrożeń i spełnia wszelkie wymogi związane z bezpieczeństwem.

Czytaj więcej

Applications

Nasze zdanie

data integration 420x300 sol

Maximise your potential with data integration

How close is ‘Industry 4.0’ to being a reality? A futuristic, completely-connected industrial world is already taking shape, and data integration is a key enabler. Collecting and storing production data also offers many other rewards – from measuring OEE (Overall Equipment Effectiveness) to helping OEMs meet increasing legal requirements for reporting. Dan Rossek takes a deeper look into the challenges and benefits of data integration in ‘From shop floor to top floor’.

Czytaj więcej
eu machine scketch 420x300 sol

Problemy związane z budową maszyn

Rozwijanie się środowisk ekonomicznych bazujących na tanich pracownikach w sektorze budowy maszyn oznacza, że producenci OEM czują się zagrożeni napływem tanich, importowanych produktów. W pierwszym z serii artykułów Robert Brooks przygląda się niezbędnym cechom, które zapewnią brytyjskiemu producentowi maszyn przewagę nad konkurencją oraz okazję do zwiększenia zysków.

Czytaj więcej