Twój partner w automatyzacji przemysłu opakowań

Jeżeli zajmują się Państwo produkcją maszyn pakujących i chcecie zwiększyć swoje zyski, służymy pomocą: dzięki kompletnej gamie usług i produktów, opracowanych do zwiększania prędkości maszyny, jej wszechstronności, osiągów i bezpieczeństwa.

Choć niektóre z rozwiązań maszyn pakowniczych są wysoce zaawansowane, są również niezwykle niezawodne, co zwiększa lojalność klientów.

Zachęcamy do korzystania z naszej wiedzy podczas rozwijania nowych maszyn lub doskonalenia istniejących modeli, ponieważ jesteśmy specjalistycznym partnerem w dziedzinie automatyki.

Jak możemy pomóc?
Segmenty branży pakowniczej

Państwa specjalność — nasze konkretne doświadczenie

Czy specjalizują się Państwo w butelkowaniu? A może koncentrujecie się na przekąskach? Czy produkujecie maszyny do podstawowego pakowania, czy dostarczacie również maszyny do pakowania pomocniczego i ostatecznego? Niezależnie od Państwa specjalizacji, możemy z Wami rozmawiać na temat zwiększenia dochodów z pakowania w następujących branżach:

 • Wypieki i ciastka
 • Napoje (alkoholowe, bezalkoholowe, nabiał, olej i napoje gazowane)
 • Wyroby cukiernicze
 • Kosmetyki i artykuły do opieki zdrowotnej
 • Sucha żywność i przekąski
 • Świeża żywność
 • Opieka domowa i inne
 • Żywność w formie ciekłej i w puszkach
 • Produkty farmaceutyczne
 • Gotowe posiłki

Produkcja

Jakość

Nawet przed zapakowaniem, zapuszkowaniem, zabutelkowaniem lub umieszczeniem w torbie końcowego produktu wielu konstruktorów poświęca sporo czasu na zapoznanie się z działalnością klientów, od początku do końca.

Powtarzalność działań przy zachowaniu wysokiej produktywności i wysokich standardów jakości stanowi codzienne wyzwanie.

Właśnie z tego powodu firma Omron przygotowała szeroką ofertę produktów dostosowanych do poleceniowej produkcji seryjnej, która wymaga technologii takich jak szybkie, wielopętlowe sterowanie regulacyjne o wysokiej rozdzielczości, szybkie przetwarzanie i magazynowanie danych, a także ciągła, wzrokowa kontrola jakości.

Główne

Prędkość

Prędkość jest w tej dziedzinie głównym wyzwaniem. Ważne są jednak także takie warunki, jak

 • brak ograniczeń rozmiarów serii produktów
 • łatwe w czyszczeniu i obsłudze maszyny
 • utrzymywanie standardów higieny.
Rozwiązania firmy Omron dla pakowania podstawowego zwiększają prędkość oraz elastyczność maszyn do pakowania podstawowego — dzięki naszemu nowemu, nowoczesnemu sterownikowi, który łączy najnowszą technologię magistrali polowej czasu rzeczywistego Ethernet, EtherCAT, z naszą ideą „Jednego środowiska programowego”.

To unikatowe zestawienie zachęca klientów do odchodzenia od konwencjonalnych układów mechanicznych na rzecz wszechstronnych układów Delta-robotycznych i wizyjnych.

Pomocnicze

Elastyczność

Najważniejsze wyzwania są następujące:

 • dopasowanie prędkości produkcji podstawowego pakowania
 • zapewnienie spójności pojedynczych paczek lub zestawów wielu paczek
 • zapewnienie łatwej adaptacji prowadnic liniowych do przenoszenia opakowań podstawowych oraz pomocniczych.

Rozwiązania firmy Omron pomagają w tworzeniu bardziej elastycznych maszyn. Jesteśmy w stanie dostarczać najnowsze układy robotyczne i systemy wizyjne, które pomagają w tworzeniu, na przykład, zrobotyzowanych maszyn do pakowania w kartony, które jednocześnie pobierają i pakują 12 produktów, wykorzystując wzór pakowania jedno-, dwu- lub trzywarstwowego.

Dzięki takiej konfiguracji zwiększenie prędkości sprowadza się wyłącznie do kwestii liczby produktów pobieranych w danej operacji.

Ostateczne

Wytrzymałość

Głównym wyzwaniem w tej dziedzinie jest zagwarantowanie możliwości niezawodnej obsługi dużych obciążeń przy ciągłej, wysokiej częstotliwości cykli.

Rozwiązania firmy Omron zawierają szeroki zakres wysoce wytrzymałych, elektromechanicznych osi liniowych. Gotowe do montażu moduły liniowe z różnymi wariantami napędowymi i modułami obrotowymi/chwytającymi uzupełniają w pełni wyposażone moduły obsługowe.

Możliwość stosowania siłowników elektrycznych w dowolnym zestawie również zwiększa wszechstronność wydajnych kosztowo adaptacji.

Przykłady naszych rozwiązań z dziedziny automatyki

HFFS-MCS-08_420x300.jpg

Poziome formowanie, wypełnianie i zgrzewanie

W maszynie HFFS odwijana jest elastyczna foliowa siatka, która jest formowana w opakowania a następnie zgrzewana z dwóch stron (opcjonalnie również na spodzie). Po napełnieniu produktem od góry, wierzch opakowania również jest zgrzewany. Opcjonalnie przed ostatnim zgrzaniem można dodać zakrętkę. Operacje te są wykonywane w trakcie przesuwania elastycznego materiału opakowaniowego w poziomie, chociaż orientacja opakowania pozostaje pionowa. Poniższa ilustracja przedstawia maszynę napędzaną krzywką pracującą w trybie przerywanym. Istnieją również maszyny pracujące w trybie ciągłym, w których segmenty od 4 do 6 są często konfigurowane w linię karuzelową.

Czytaj więcej
cardboard_sleeve_cartoner_Machine_image_420x300.jpg

Maszyna do pakowania w rękawy kartonowe

Karton jest wyprowadzany z magazynu za pośrednictwem obrotowego podajnika i transportowany pojedynczym torem po przenośniku taśmowym z występami aż do pozycji odbiorczej systemu podnoszenia i układania. Grupy artykułów są odbierane przez dwa niezależnie działające roboty i układane na kartonach.

Czytaj więcej
MCS_Palletiser_420x300px.jpg

Paletyzator bramowy

Paletyzatory bramowe to roboty liniowe, wykorzystujące współrzędne ortokartezjańskie (XYZ) w celu podnoszenia i przemieszczania obiektów. Zamiast się obracać, jak to ma miejsce w przypadku ramienia roboczego, osie przesuwają się liniowo względem siebie.

Czytaj więcej
13_Robotic_Infeed_Machine_image_420x300.jpg

Komórka ładująca robota z systemem naprowadzania wizyjnego lub pakowarka segregująca

Maszyna obejmuje robota zamontowanego na ramie nachodzącej na dwa przenośniki podające działające równolegle. Jeden przenośnik podaje produkty, a drugi kartony. Robot chwyta losowo produkty przesuwające się na taśmie przenośnika i wkłada je do przesuwających się kartonów. Chwilowa lokalizacja przemieszczających się produktów jest obliczana przez system wizyjny na podstawie obrazu z kamery statycznej. W międzyczasie czujnik rejestracji śledzi pozycję kartonów. Jest to dokładne śledzenie obu przenośników, które umożliwia robotowi chwytanie i przemieszczanie produktów z jednego przesuwającego się przenośnika na drugi.

Czytaj więcej
Shrink_Sleever_Machine_image_420x300.jpg

Wysokiej prędkości liniowy aplikator z rękawem kurczliwym

Etykiety są dostarczane za pomocą rękawa kurczliwego z rolki w postaci ciągłej sieci. Butelki bez etykiet są przenoszone za pośrednictwem przenośnika podającego, a następnie liczone za pomocą obrotowej śruby pociągowej. Gdy butelki wchodzą do urządzenia etykietującego, przechodząc przez komórkę wyzwalającą, etykiety rozmieszczone w układzie sieci są otwierane i formowane w rurę za pomocą trzpienia. Następnie są podawane i cięte w procesie dokładnej rejestracji grafiki nadrukowanej, nakładanej na butelkę, która jest następnie przenoszona dalej do tunelu parowego.

Czytaj więcej

Opinia klienta

From compound to tube, in any format

Od składnika po tubkę, w każdym formacie!

Przeczytaj, jak sterowniki PLC firmy Omron i ekrany dotykowe stały się fundamentem rozwiązań opracowanych przez firmę Axomatic do produkcji i pakowania wszelkiego rodzaju kremów, żelów i emulsji.

Czytaj więcej
Omag 420 x 300.jpg

Zwracaj uwagę na datę ważności!

Nowoczesna maszyna pakująca, która zajmuje niewiele miejsca, jest niezawodna i pełna nowatorskich funkcji i której części są łatwo dostępne. Przeczytaj na temat funkcji nowej serii maszyn pakujących zaprojektowanych przez przedsiębiorstwo Omag we współpracy z firmą Omron do obsługi leku firmy Dompé o nazwie „Okitask”.

Czytaj więcej
Serialization realized for pharma producers, re-packers and CMO's

Farmaceutyczny producent kontraktowy

W jaki sposób producent kontraktowy dostarczył 1 000 000 seryjnych opakowań dla wielu klientów branży farmaceutycznej o różnych normach i procedurach... oraz w ramach sieci wielu zakładów produkcyjnych, producentów kontraktowych, firm przepakowujących i innych usługodawców — a wszystko to zgodnie z oczekiwanymi przepisami UE dotyczącymi centralnej rejestracji wszystkich unikalnych kodów?

Czytaj więcej
Omron helps Line Equipment develop more advanced packaging machines

Pomoc firmie Line Equipment w opracowaniu bardziej zaawansowanych maszyn

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu, z którego można dowiedzieć się, jak wspierane przez nas zamontowanie w maszynach naszego oprogramowania i sprzętu pozwoliło firmie Line Equipment produkować nowocześniejsze produkty.

Czytaj więcej
New-Motion, developing a gantry robot palletiser

Firma New-Motion tworzy roboty bramowe — paletyzery

Firma Omron, służąc radą i pomocą techniczną, usprawniła proces rozwoju i tworzenia nowego paletyzera. Pozwoliło to na nowo zdefiniować wiele nowych rynków i branż docelowych dla sterownika PLC nowego typu, m.in przemysł spożywczy.

Czytaj więcej

Białe księgi i artykuły z dziedziny technologii

NX_SYSMAC_420_300.jpg

Rozwiązania z zakresu zintegrowanego systemu bezpieczeństwa

Procesy automatyki przemysłowej, a także same maszyny wykorzystywane w procesach przemysłowych, stają się coraz bardziej dynamiczne. Ta sytuacja wiąże się z koniecznością zwiększenia wydajności produkcyjnej, wszechstronności użytkowania, ergonomii i bezpieczeństwa. W niniejszym dokumencie opisano, w jaki sposób rozwiązanie bezpieczeństwa Omron Sysmac uwzględnia wszelkie możliwe scenariusze zagrożeń i spełnia wszelkie wymogi związane z bezpieczeństwem.

Czytaj więcej

Applications

Nasze zdanie

EU_machine_scketch_420x300.jpg

Problemy związane z budową maszyn

Rozwijanie się środowisk ekonomicznych bazujących na tanich pracownikach w sektorze budowy maszyn oznacza, że producenci OEM czują się zagrożeni napływem tanich, importowanych produktów. W pierwszym z serii artykułów Robert Brooks przygląda się niezbędnym cechom, które zapewnią brytyjskiemu producentowi maszyn przewagę nad konkurencją oraz okazję do zwiększenia zysków.

Czytaj więcej