OEE and Me | Omron, Polska

Zaloguj się

Please use more than 6 characters. Forgot your password? Click here to reset.

Zmień hasło

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Polityka ochrony danych osobowych">

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do OEE and Me

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Poza ramami wskaźnika OEE

Seria publikacji firmy Omron „OEE & me”, skierowana do producentów, konstruktorów maszyn i integratorów systemów, to wygodny, kompleksowy i aktualny przewodnik po najnowszych rozwiązaniach ogólnej wydajności sprzętu, zawierający praktyczne i w pełni zrozumiałe spostrzeżenia na temat korzyści dla firm płynących z nowych rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej. Główny nacisk położony jest na tematy takie jak utrzymywanie przewagi nad konkurencją (monitorowanie stanu maszyn, autonomiczne procesy produkcyjne i przestoje w pracy maszyn), kontrola jakości i przepisy (wysoka jakość pakowania, zarządzanie odpadami i zapobieganie zanieczyszczeniom) oraz masowe dostosowywanie produkcji do potrzeb klientów (unikanie przestojów w pracy i przerw w produkcji).

Obecnie prawie w każdej publikacji na temat produkcji znajdują się odniesienia do ogólnej wydajności sprzętu (OEE). Mimo że dostępność, wydajność i jakość są kluczowymi elementami procesu produkcyjnego, skanowanie ogólnej wydajności zapewnia jedynie wskaźnik KPI. Stanowi to zaledwie orientacyjną wartość procentową, a nie cel sam w sobie.

Obecne wyzwania produkcyjne obejmują masowe dostosowywanie produkcji do potrzeb klientów, utrzymywanie przewagi nad konkurencją oraz zachowanie identyfikowalności opartej na zasadach BHP. Jedynym sposobem sprostania nagłym zmianom w sposób terminowy jest przekształcenie operacji w cyfrowe środowisko produkcyjne, dzięki czemu produkcja staje się elastyczna, co jest zjawiskiem bardzo pożądanym.

Na skraju cyfryzacji

Z badania wynika, że 86% producentów podkreśla znaczenie transformacji cyfrowej. Są oni w stanie przewidzieć obniżenie kosztów oraz zwiększenie przychodów, które gwarantują natychmiastowy zysk. Jednak zgodnie z badaniem Sapio/Zetes zaledwie jedna trzecia producentów jest na tyle zorientowana w kwestii cyfrowego łańcucha dostaw, aby wprowadzić odpowiednie zmiany, i tylko 15% rozpoczęło działania w kierunku przejścia na całkowitą działalność cyfrową.

Wybór odpowiedniego podejścia

Wielu producentów nie ma pewności, które podejście najlepiej sprawdzi się w ich sytuacji. Jak przedstawia się obecna sytuacja? Jaki jest poziom ambicji? Który sposób transformacji będzie najbardziej odpowiedni? Aby z powodzeniem stawić czoła wszystkim tego typu wyzwaniom, należy podjąć współpracę z właściwym partnerem. Firma Omron współpracuje z czołowymi producentami globalnymi i pomaga w tworzeniu inteligentnych fabryk, w pełni dostosowanych do konkretnej sytuacji.

Technologia przyszłości — dostępna już dzisiaj

Firma Omron wykorzystuje szereg najnowszych technologii, takich jak sterowniki „Edge” z wbudowaną sztuczną inteligencją czy roboty współpracujące, co pozwala na wdrożenie technologii przyszłości do współczesnych rozwiązań z zakresu automatyzacji. Dzięki temu producenci są zawsze o krok do przodu. Proces produkcji w inteligentnych fabrykach cyfrowych skoncentrowany jest na gromadzeniu danych, analizie, łączności i automatyzacji. Firma Omron wie, jak najlepiej połączyć te wszystkie elementy, tak aby wynik przekładał się na działania w czasie rzeczywistym, które umożliwią poprawę wydajności produkcji.

Stopniowe wdrażanie w cyfryzację kluczem do sukcesu

Podejście firmy Omron „krok po kroku” zapewnia producentom błyskawiczny dostęp do odpowiednich partnerów w dziedzinie automatyki, jak również doświadczenie i technologie potrzebne do zwiększenia doskonałości operacyjnej w związku ze wzrostem zapotrzebowania na masowe dostosowywanie do potrzeb klienta oraz elastyczność produkcji cyfrowej. Wyjątkowe połączenie strategicznej współpracy i najnowszych technologii automatyki daje producentom ogromne możliwości i znacząco ułatwia ich pracę. Produkcja cyfrowa jest stosunkowo nowym zjawiskiem. Nic więc dziwnego, że wielu producentów stoi jeszcze przed wyzwaniem odnalezienia własnej drogi i zgłębienia tajników tego, jak odnosić sukcesy — zarówno teraz, jak i w przyszłości.