Rozwiązania kontrolne zwiększają jakość produkcji |OMRON, Polska

Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Rozwiązania kontrolne zwiększają jakość produkcji

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Rozwiązania kontrolne zwiększają jakość produkcji

Reputacja producenta i dobra opinia o marce mają kluczowe znaczenie dla prowadzenia działalności, jednak zagraża im wiele negatywnych czynników.

Wybór inteligentnych rozwiązań z zakresu automatyki umożliwia znaczące zmniejszenie ryzyka utraty reputacji z powodu wysłania produktów niespełniających wymagań jakościowych (wycofywanie produktów).

Systemy wizyjne

Nasze systemy wizyjne są powszechnie stosowane w branży produkcji żywności oraz napojów i umożliwiają monitorowanie większości aspektów produkcji, dając producentom możliwość reagowania i rozwiązywania problemów przed wystąpieniem strat w produkcji. Te zaawansowane systemy odczytują i weryfikują kody w dowolnym formacie przez cały proces produkcji. Począwszy od surowców podstawowych i półfabrykatów aż po końcowe pakowanie, dające pewność wysokiej jakości przez cały proces agregacji.

Automatyzacja w celu minimalizacji przypadków wycofania produktów żywnościowych

W 2015 roku skokowo wzrosła liczba przypadków wycofania produktów. Robert Brooks twierdzi, że efektywna i zintegrowana automatyzacja zakładu może odgrywać kluczową rolę w minimalizacji tych kosztownych i szkodliwych przypadków.

Przypadki wycofania produktów spożywczych w Wielkiej Brytanii to poważne zmartwienie producentów, które tak łatwo nie zniknie. Raporty wskazują, że liczba przypadków wycofania produktów w 2015 r. wzrosła o 80% (do 159 przypadków*). Szkody mają charakter wizerunkowy i finansowy.

O ile większość przypadków wycofania powodują niewyszczególnione składniki (w tym alergeny), w dużym stopniu przyczyniły się do tego również zanieczyszczenia bakteriami, metalami i innymi ciałami obcymi.

Producenci muszą mieć świadomość wpływu bieżących trendów w produkcji na precyzję etykietowania i pakowania. Krótsze serie wielu wariantów, zmienione wersje sprawdzonych produktów i przeprojektowane wzory opakowań mogą prowadzić do błędów.

Poziom testów przeprowadzanych na linii i poza nią w celu wykrycia zanieczyszczeń będą prawdopodobnie wyznaczać standardy sprzedawców detalicznych i podmiotów trzecich, ale zarówno w tych, jak i innych obszarach zachodzi ciągła ewolucja. Producenci muszą nadążać za tymi zmianami, a także za konsekwencjami przepisów w zakresie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności (FIC), obejmujących nowe, bardzo szczegółowe regulacje prawne dotyczące informacji umieszczanych na opakowaniach.

Poniżej można pobrać pełny tekst artykułu.

Rozwiązania kontroli jakości

omag 420 x 300 sol

Zwracaj uwagę na datę ważności!

Nowoczesna maszyna pakująca, która zajmuje niewiele miejsca, jest niezawodna i pełna nowatorskich funkcji i której części są łatwo dostępne. Przeczytaj na temat funkcji nowej serii maszyn pakujących zaprojektowanych przez przedsiębiorstwo Omag we współpracy z firmą Omron do obsługi leku firmy Dompé o nazwie „Okitask”.

Czytaj więcej
Serialization realized for pharma producers, re-packers and CMO's

Farmaceutyczny producent kontraktowy

W jaki sposób producent kontraktowy dostarczył 1 000 000 seryjnych opakowań dla wielu klientów branży farmaceutycznej o różnych normach i procedurach... oraz w ramach sieci wielu zakładów produkcyjnych, producentów kontraktowych, firm przepakowujących i innych usługodawców — a wszystko to zgodnie z oczekiwanymi przepisami UE dotyczącymi centralnej rejestracji wszystkich unikalnych kodów?

Czytaj więcej

Technologia

Dlaczego firma Omron?

Inteligentne fabryki z wydajnymi i w pełni zintegrowanymi łańcuchami dostaw mają kluczowe znaczenie dla wprowadzania innowacji produkcyjnych, stwarzania nowych możliwości rynkowych, a także dawania Tobie narzędzi do jeszcze szybszego reagowania na trendy wyznaczane przez klientów. Kompleksowa oferta naszych produktów idealnie wpisuje się w nieustannie rozwijające się potrzeby produkcyjne Twojej firmy.

Integracja, inteligencja i interaktywność

Nasze rozwiązania powstają w oparciu o jedną, uniwersalną koncepcję firmy Omron — 3i automatyki: integrację, inteligencję i interaktywność.

  1. Połączona fabryka — płynnie integrująca automatyzację maszyn i infrastruktury IT w celu generowania, gromadzenia i wymiany istotnych danych 
  2. Inteligentna fabryka — umożliwiająca inteligentne analizowanie i ocenę danych w celu realizacji programów konserwacji zapobiegawczej, doskonalenia procesów i ograniczania zużycia zasobów, energii oraz ilości wytwarzanych odpadów
  3. Współpracująca fabryka — pogłębiająca interakcję pomiędzy ludźmi i maszynami, łącząca intuicyjność, elastyczność, wiedzę i zdolności adaptacyjne człowieka z powtarzalnością, precyzją, siłą, szybkością, autonomicznością i łącznością maszyn

Sieć integratorów systemów

Firma Omron dysponuje rozbudowaną siecią integratorów systemów, która umożliwia rozwój szerokiej gamy rozwiązań; pozwala ona na obniżanie kosztów, podnoszenie wydajności procesów i zwiększanie produktywności we wszystkich obszarach projektów dotyczących produkcji żywności i napojów. W ramach naszej sieci zapewniamy możliwość bliskiej współpracy klientów z partnerami zajmującymi się integracją systemów, posiadającymi duże doświadczenie w danym obszarze oraz odpowiednie przedstawicielstwo na rynku klienta.