Rozwiązania fotowoltaiczne

Oferujemy technologie, wsparcie i wiedzę, aby zwiększyć ilość energii wytwarzanej przez instalacje fotowoltaiczne. Niezależnie od tego, czy planujesz nowy system czy udoskonalasz istniejący, mamy rozwiązania fotowoltaiczne, które zoptymalizują Twoją elektrownię solarną.

Rozwiązania dla nowych instalacji (rynek)

EU_solar_Azienda_agricola_Enego_420x420.jpg

Nasza współpraca z firmą „On Energy Project”

W ciągu ostatnich kilku lat włoska firma instalująca baterie fotowoltaiczne „On Energy Project” skonstruowała ponad 400 baterii, a obecnie zarządza około 600. Ponadto wspomaga naszą obsługę posprzedażną klientów, którzy nie dysponują opisem technicznym. Nie jest zaskoczeniem, że ten rozwój i sukces firma On Energy Project zawdzięcza zbudowaniu reputacji niezawodności i wydajności baterii.

Czytaj więcej
Tracking.jpg

Przerób wyższy o 10% w stosunku do założeń

W kwietniu 2010 r. elektrownia San Gabriele PV na Sycylii zwiększyła produkcję, przyczyniając się do wzrostu wielkości energii wytwarzanej przez krajową sieć przesyłową. A dzięki naszym falownikom KP100L i profesjonalnym działaniom konserwacyjnym łączna produkcja energii okazała się znacznie wyższa niż zakładana wielkość 4 MWp. Po 5 latach łączna wydajność elektrowni jest o 7 do 11% wyższa niż pierwotnie zakładano.

Czytaj więcej
milan_expo_420x280.jpg

Energetyka słoneczna w sercu Expo

Wystawa Expo Milano 2015 (od 1 maja do 31 października) jest poświęcona energooszczędnym, praktycznym rozwiązaniom, które mogą zapewnić wystarczającą ilość zdrowej i bezpiecznej żywności dla wszystkich z poszanowaniem planety i jej środowiska naturalnego. Celem Expo jest otwarcie dialogu między międzynarodowymi firmami i wymiana opinii na temat tych ważnych problemów, które dotyczą wszystkich.

Czytaj więcej

Rozwiązania dla istniejących instalacji (rynek)

TUVR_logo_420xX.jpg

Światowy organ certyfikacji wspiera nasze rozwiązania dotyczące zjawiska PID

Zaawansowane testy przeprowadzone przez niezależny organ, TÜV Rheinland Italia, potwierdzają doskonałe wyniki osiągane przez nasze rozwiązania dotyczące zjawiska PID. Używając naszych rozwiązań dotyczących zjawiska PID, inżynierowie z TÜV wzięli kilka wadliwie działających paneli PV i przywrócili ich moc do poziomu zbliżonego do wartości określonej w dokumentacji producenta. 

Czytaj więcej
Road_To_420x420.jpg

Od 60% do pełnej mocy

Nikt tak naprawdę nie wie, kiedy i dlaczego zjawisko degradacji wywołanej potencjałem (PID) występuje w instalacjach fotowoltaicznych, ale możemy się domyślać, że mają na to wpływ wysoka temperatura, wilgoć i zasolenie obszarów nadmorskich. Słaba izolacja modułów także należy do czynników przyspieszających pojawienie się PID.

Czytaj więcej
solar-panels-in-a-field-of-grass_small.jpg

Maksymalizacja zwrotu z elektrowni słonecznej

Inwestowanie w słoneczną elektrownię fotowoltaiczną ma sens: obniża się rachunki za energię lub nawet zarabia, sprzedając nadmiar energii operatorowi. Jednak, aby zmaksymalizować te korzyści, należy przez cały czas utrzymywać fabrykę w dobrym stanie.

Czytaj więcej
PID_70%_power_reduction_480x280.jpg

Zjawisko PID powoduje obniżenie mocy o 70%

Dwa lata temu ośrodek Fraunhofer zajmujący się krzemowymi ogniwami fotowoltaicznymi przeprowadził obszerne badania nad degradacją spowodowaną potencjałem (PID, Potential Induced Degradation) — zjawiskiem wywoływanym głównie przez ujemne napięcie polaryzacji w stringu ogniw fotowoltaicznych.

Czytaj więcej