Zielona automatyka

Rozwiązania, dzięki którym zrównoważony rozwój staje się szansą biznesową

Jeszcze niedawno „zielone” praktyki pozwalały na ograniczanie ilości odpadów, zmniejszenie zużycia energii i zanieczyszczenia — często jednak wiązały się z wydatkami większymi niż oszczędności, które przynosiły. Dziś jest inaczej. Dzięki rozwiązaniom z dziedziny zielonej automatyki firmy Omron działanie na korzyść środowiska naturalnego może również oznaczać działanie na rzecz wyników ekonomicznych. Niezależnie od tego, czy jest to taktyka krótkoterminowa czy długoterminowa strategia firmy, Omron może przekazać Państwu pomysły oraz rozwiązania i doświadczenie, potrzebne do ich wprowadzenia.

Proszę traktować tą stronę jako portal otwierający przed Państwem nowe szanse biznesowe. Zebraliśmy wypowiedzi klientów, oceny produktów, porady dotyczące zielonej strategii i więcej. Dużo więcej. Proszę spojrzeć poniżej.

Gdzie chcesz zacząć?

EU_photovoltaic_solution_420x170.jpg

Rozwiązania fotowoltaiczne

Oferujemy technologie, wsparcie i wiedzę, aby zwiększyć ilość energii wytwarzanej przez instalacje fotowoltaiczne. Niezależnie od tego, czy planujesz nowy system czy udoskonalasz istniejący, mamy rozwiązania fotowoltaiczne, które zoptymalizują Twoją elektrownię solarną.

Czytaj więcej
EU_energy_solution_420x170.jpg

Monitorowanie energii

Rozpoznanie zużycia energii jest pierwszym krokiem do energooszczędności. Mamy urządzenia i oprogramowanie, które są w stanie wykryć straty energii głęboko w systemie i wskazać urządzenia, które zużywają nadmierną ilość prądu.

Czytaj więcej
EU_energy_efficiency_400x170.jpg

Oszczędności energii

Poznaj nowe rozwiązania, które pozwalają oszczędzać energię bez utraty wydajności czy funkcjonalności. Zwiększaj efektywność energetyczną, korzystając zarazem z lepszej wydajności systemu.

Czytaj więcej

Przeczytaj najnowsze artykuły

EU_solar_Azienda_agricola_Enego_420x420.jpg

Nasza współpraca z firmą „On Energy Project”

W ciągu ostatnich kilku lat włoska firma instalująca baterie fotowoltaiczne „On Energy Project” skonstruowała ponad 400 baterii, a obecnie zarządza około 600. Ponadto wspomaga naszą obsługę posprzedażną klientów, którzy nie dysponują opisem technicznym. Nie jest zaskoczeniem, że ten rozwój i sukces firma On Energy Project zawdzięcza zbudowaniu reputacji niezawodności i wydajności baterii.

Czytaj więcej
Tracking.jpg

Przerób wyższy o 10% w stosunku do założeń

W kwietniu 2010 r. elektrownia San Gabriele PV na Sycylii zwiększyła produkcję, przyczyniając się do wzrostu wielkości energii wytwarzanej przez krajową sieć przesyłową. A dzięki naszym falownikom KP100L i profesjonalnym działaniom konserwacyjnym łączna produkcja energii okazała się znacznie wyższa niż zakładana wielkość 4 MWp. Po 5 latach łączna wydajność elektrowni jest o 7 do 11% wyższa niż pierwotnie zakładano.

Czytaj więcej
TUVR_logo_420xX.jpg

Światowy organ certyfikacji wspiera nasze rozwiązania dotyczące zjawiska PID

Zaawansowane testy przeprowadzone przez niezależny organ, TÜV Rheinland Italia, potwierdzają doskonałe wyniki osiągane przez nasze rozwiązania dotyczące zjawiska PID. Używając naszych rozwiązań dotyczących zjawiska PID, inżynierowie z TÜV wzięli kilka wadliwie działających paneli PV i przywrócili ich moc do poziomu zbliżonego do wartości określonej w dokumentacji producenta. 

Czytaj więcej