Druga fala urządzeń FA zbudowanych na wspólnej platformie projektowej | Omron, Polska

Zaloguj się

Please use more than 6 characters. Forgot your password? Click here to reset.

Zmień hasło

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Druga fala urządzeń FA zbudowanych na wspólnej platformie projektowej

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Druga fala urządzeń FA zbudowanych na wspólnej platformie projektowej

Na początku października zaprezentujemy wiele nowych produktów, w tym zasilacze impulsowe, gniazdka z przekaźnikiem bezpieczeństwa, przełączniki przyciskowe, monitory energii i sterowniki automatyki maszyn, a także drugą falę urządzeń sterowania automatyką przemysłową (FA) zbudowanych na wspólnej platformie projektowej, która zapewnia ujednolicenie charakterystyki produktów.

Opierając się na szerokiej gamie produktów, kontynuujemy pracę na rzecz innowacyjności w produkcji szafek sterowniczych do ochrony i sterowania urządzeniami automatyki przemysłowej na pierwszej linii produkcji.

Ujednoliciliśmy konstrukcje i rozmiary urządzeń automatyki przemysłowej, a w kwietniu 2016 r. wprowadziliśmy produkty wyposażone w zastrzeżoną przez firmę technologię okablowania „Push-In Plus” przeznaczone dla producentów urządzeń i szafek sterujących dążących do „redukcji rozmiarów i oszczędności miejsca” w urządzeniach automatyki przemysłowej i szafkach sterowniczych, „przyspieszenia realizacji” oraz „odpowiedzi na globalizację”. Zostały one wdrożone na pierwszej linii produkcji w ponad 3000 światowych firm i zdobyły wysokie oceny.

Rozszerzenie oferty urządzeń automatyki przemysłowej zbudowanych na jednolitej platformie projektowej pozwoli uzyskać doskonały, połączony efekt dzięki szerokiej gamie urządzeń. Celem firmy OMRON są innowacyjne rozwiązania w szafkach sterowniczych naszych klientów. Ponieważ wysokość podzespołów bywa zróżnicowana w zależności od czynników, takich jak moc i rozpraszanie ciepła, produkty do szafek zostały podzielone na 3 główne grupy, z których każda zajmuje określone miejsce (rząd) w szafce sterowniczej: we/wy, sterowanie i zasilanie. W każdej kategorii opracowaliśmy optymalne reguły, które zapewniają ograniczenie martwej przestrzeni i optymalizację odstępu między kanałami kablowymi. Nowe modele S8VK-S (o wysokiej wydajności) to pierwsze produkty firmy Omron w kategorii zasilania, ale będzie ich więcej.

W szczególności zastosowaliśmy wspólną platformę w przełącznikach przyciskowych A22N-P/A30N-P, wskaźnikach M22N-P i monitorach energii KM-N3, które są urządzeniami automatyki przemysłowej montowanymi z przodu szafki sterowniczej, w gniazdkach P7SA-PU dla przekaźników ze stykami o wymuszonym rozwieraniu i kontrolerów automatyki maszyn NX1P do sterowania ruchem. Ponadto modele S8VK-S 240/480 W najmniejszej na świecie klasy zasilaczy impulsowych także zostały wykonane na bazie wspólnej platformy.

Nowe produkty i ich główne cechy

Najmniejsza na świecie klasa (*) zasilaczy impulsowych: S8VK-S (modele o wysokiej wydajności)

Zasilacz impulsowy S8VK-S ma kompaktową obudowę, której objętość jest o 50% mniejsza niż w poprzednich produktach dla modeli 480 W — udało się to osiągnąć dzięki naszym unikalnym technologiom.

Modele S8VK-S o wysokiej wydajności można montować obok siebie w niewielkich odstępach na szynach DIN, co pomaga w redukcji rozmiarów szafek sterowniczych.

Ponadto spełnia szeroką gamę norm certyfikacyjnych i gwarantuje stabilność pracy w szerszym zakresie środowisk dzięki wyższej odporności na czynniki środowiskowe, np. szeroki zakres temperatur roboczych od -40 do 70°C.

* Na podstawie ankiety firmy Omron z września 2016 r.

Charakterystyka:

 • Moc znamionowa: 240 W, 480 W
 • Funkcja zwiększenia mocy do 150% (240 i 480 W)
 • Sygnał wyjściowy wykrycia niskiego napięcia (tylko 240 i 480 W)

combi s8vk-s24024-s48024 200x200 sol

Seria przekaźników z technologią Push-In Plus: (gniazda dla przekaźników ze stykami o wymuszonym rozwieraniu)

Gniazdka dla przekaźników G7SA ze stykami o wymuszonym rozwieraniu (P7SA-PU, 4 bieguny i 6 biegunów) dołączyły do serii przekaźników z technologią Push-In Plus wprowadzonych na rynek w kwietniu 2016 r. Zastosowanie mechanizmu Push-In w gniazdkach dla przekaźników ze stykami o wymuszonym rozwieraniu styków oznacza całościowe ujednolicenie metody podłączania w szafkach sterowniczych. Ponadto połączenie ze sterownikami bezpieczeństwa, które również są wyposażone w złącza Push-In, umożliwia redukcję okablowania.

Co więcej, gniazda 6-biegunowe są cieńsze niż dotychczasowe gniazda typu śrubowego (najcieńsza konstrukcja na rynku*) i umożliwiają ograniczenie rozmiarów szafek sterowniczych do minimum.

Dostępne są krótkie paski do połączeń krosowych styków zacisków w tym samym gnieździe. Umożliwiają one dodatkowe zmniejszenie nakładu pracy.

* Na podstawie ankiety firmy Omron z lipca 2016 r.

Seria:

P7SA-PU (Gniazda dla przekaźników G7SA ze stykami o wymuszonym rozwieraniu)

Charakterystyka:

 • Przekaźniki ze stykami o wymuszonym rozwieraniu (EN 50205, klasa A, certyfikat VDE)
 • Dostępne są przekaźniki cztero- i sześciobiegunowe.
 • Wzmocniona izolacja między wejściami a wyjściami/ Wzmocniona izolacja między niektórymi biegunami o różnej biegunowości.

combi p7sa-10f-14f 200x200 sol

Przełączniki przyciskowe z technologią Push-In Plus i wskaźnikami: A22N-P/A30N-P/M22N-P

A22N-P, A30N-P i M22N-P to przełączniki przyciskowe i wskaźniki z otworami montażowymi o średnicy 22 mm i 30 mm, w których zastosowano technologię Push-In Plus. Technologie zastrzeżone przez naszą firmę znacząco zmniejszyły głębokość i objętość do 20–30% w porównaniu z poprzednimi modelami. Moduły oświetlenia były trudne do skrócenia, ale ich rozmiar zmniejszono w taki sam sposób, jak rozmiar bloków stykowych. * W przypadku od 4 do 6 styków dotychczasowa głębokość 66,8 mm została zmniejszona do 55 mm.

Połączenie technologii Push-In Plus z wsuwaniem z tyłu eliminuje konieczność zabezpieczenia przestrzeni z boku. Zapewnia również oszczędność przestrzeni, co było trudne w przypadku bloków stykowych z zaciskami śrubowymi. Redukuje to czas pracy i zwiększa swobodę projektowania.

Charakterystyka:

 • Poprawiona widoczność przewodów dzięki zmianie kierunku prowadzenia wiązki 
 • Kompaktowa budowa
 • Podczas montażu bloki stykowe można łatwo zamocować w dowolnym kierunku.

combi a22 m22 200x200 sol

Seria monitorów zasilania do zastosowań na całym świecie (*3): KM-N3

KM-N3 to wersja do instalacji na szafce monitorów zasilania KM-N2 do montażu wewnątrz szafki.

Wykorzystanie przekładników prądowych (CT) do zastosowań ogólnych umożliwia używanie monitora zasilania w różnych zakładach produkcyjnych, podobnie jak KM-N2. Rozbudowany projekt obejmujący monitory zasilania od jednofazowych do trójfazowych 4-żyłowych jest kompatybilny z zasilaczami na całym świecie i umożliwia pomiary maksymalnie czterech obwodów w jednym urządzeniu.

Ponadto monitor zasilania zapewnia precyzję pomiarów (klasa 0.5S IEC), szybszy i prostszy montaż dzięki wykrywaniu nieprawidłowego podłączenia i łatwej konfiguracji oraz duży, czytelny wyświetlacz LCD z biało-zielonymi znakami — rozwiązania od projektowania do rozruchu.

* VT są wymagane w niektórych regionach. UL w planach.

Charakterystyka:

 • Kompaktowe urządzenie z obsługą wielu obwodów (maksymalnie 4 obwody podłączone do jednego urządzenia)
 • Klasa dokładności 0.5S według normy IEC 62053-22
 • Technologia Push-In Plus, która umożliwia szybkie i łatwe podłączanie przewodów zacisków łączących

km-n3 200x200 sol

Sterownik automatyki maszyn: NX1P

NX1P to sterownik Sysmac*1 poziomu wejściowego, w którym zintegrowano łączność EtherNet/IP i EtherCAT, sterowanie ruchem oraz wejścia/wyjścia, tworząc kompaktowy pakiet umożliwiający zaawansowane sterowanie ruchem i IoT w małych i średnich maszynach.

Elektroniczne krzywki i interpolacja zwiększają szybkość i precyzję maszyny, co prowadzi do wyższej wydajności i jakości. Dane zebrane z urządzeń za pośrednictwem wbudowanego portu EtherCAT i zamontowanego modułu głównego IO-Link mogą być dzielone między maszynami za pośrednictwem wbudowanego portu EtherNet/IP. To rozwiązanie pomaga skrócić czas przestoju maszyn i zwiększyć wydajność.

Charakterystyka:

 • Szybkość komend LD: 3,3 ns, pojemność na programy: 1,5 MB
 • Wbudowany port EtherNet/IP, port EtherCAT i interfejs kart pamięci SD
 • Używane osie rzeczywiste: do 8 osi (w tym do 4 osi sterowania ruchem)
 • Moduły NX, które można podłączyć

combi nx1-24-40 200x200 sol

*1. Platforma automatyki Sysmac:

Zintegrowana platforma automatyki firmy OMRON została opracowana, aby zapewnić pełną kontrolę i zarządzanie automatyką zakładu za pośrednictwem jednego oprogramowania. Programowanie oparte na światowych standardach i sieciach otwartych umożliwia budowę ujednoliconego systemu na całym świecie. Stanowiąca trzon tej platformy seria sterowników maszyn umożliwia synchroniczne sterowanie wszystkimi urządzeniami oraz oferuje zaawansowane funkcje, takie jak ruch, robotyka oraz łączność z bazami danych. To wielodyscyplinarne podejście umożliwia uproszczenie architektury rozwiązań, ograniczenie wymaganego programowania oraz optymalizację produkcji.

Sysmac jest znakiem towarowym lub zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Omron Corporation w Japonii i innych krajach w odniesieniu do produktów automatyki przemysłowej firmy Omron.

EtherCAT® jest zastrzeżonym znakiem towarowym i opatentowaną technologią używaną na licencji udzielonej przez Beckhoff Automation GmbH, Niemcy.

EtherNet/IP™ jest znakiem towarowym firmy ODVA.

Śledź Omron Industrial Automation w serwisie LinkedIn