Stoisko Omron na Targach Taropak | Omron, Polska

Zaloguj się

Please use more than 6 characters. Forgot your password? Click here to reset.

Zmień hasło

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Stoisko Omron na Targach Taropak

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Stoisko Omron na Targach Taropak

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska (nr 43 w Pawilonie 3A), w czasie tegorocznych Targów Taropak. Nasza ekspozycja została zaprojektowana w oparciu o koncepcję rozwiązań interaktywnych, inteligentnych i zintegrowanych.

Odwiedzający nasze stoisko podczas tegorocznych Targów Taropak będą mogli poznać rozwiązania pomagające w przekształcaniu zakładów produkcyjnych w inteligentne fabryki i wyposażaniu linii produkcyjnych w nowoczesne technologie, inteligentne produkty i możliwości analizowania danych, integracji danych, procesów i produktów.

Prezentowane rozwiązania skierowane będą do przemysłu opakowań, w szczególności dla branży spożywczej. Będą to rozwiązania zintegrowane (połączenie automatyzacji maszyn i zakładowej sieci IT), inteligentne (dostarczenie i wykorzystanie danych z urządzeń, procesów produkcyjnych i jakości produktu) oraz zintegrowane (ulepszenie komunikacji człowiek-maszyna).

Rozwiązania interaktywne: pojazd Lynx

Rozwiązania interaktywne zaprezentowane zostaną za pomocą autonomicznego inteligentnego pojazdu Lynx z nawigacją Acuity. Lynx AIV umożliwia autonomiczne transportowanie surowców w branżach od produkcji, składowana do ochrony zdrowia i półprzewodniki. W przeciwieństwie do tradycyjnych robotów AGV, systemy Lynx nie wymagają żadnych modyfikacji zakładu by mogły działać. Roboty same się nawigują, omijają przeszkody i automatycznie wybierają optymalną drogę do wykonania zadania. Roboty Lynx pracują równolegle z pracownikami. Są łatwe w użyciu, pracują pojedynczo lub w grupach, mogą pracować w połączeniu z istniejącym systemem zarządzania zakładem użytkownika.

Standardowe mobilne roboty Lynx mogą pracować w dynamicznych środowiskach, gdzie otoczenie zmienia się o 80 procent. Acuity to opcja, która zwiększa możliwości nawigacyjne robota za pomocą stałego górnego oświetlenia, które wskazuje lokalizację robota, co umożliwia jego pracę nawet gdy występują duże różnice w poziomie podłoża. Dzięki Acuity, roboty mogą wykonywać zadania jak międzyoperacyjny transport w intensywnych środowiskach produkcyjnych , obsługa materiałów w magazynach o dużej intensywności pracy i pracować bardzo efektywnie w otwartych przestrzeniach.

Rozwiązania zintegrowane: Platforma Sysmac oraz Systemy wizyjne

Część ekspozycji na naszym stoisku poświęcona będzie zintegrowanym rozwiązaniom dla przemysłu opakowań. Zaprezentujemy przede wszystkim Platformę Sysmac - zintegrowaną platforma automatyki, umożliwiającą pełne sterowanie i zarządzanie zautomatyzowanym zakładem. Trzon tej platformy stanowią: seria sterowników maszyn umożliwia synchroniczne sterowanie wszystkimi urządzeniami oraz oferuje zaawansowane funkcje, takie jak: realizacja ruchu, robotyzacja oraz komunikacja z bazami danych. Dodatkowo pokażemy niezależny system NX-Safety (tcm:439-49928), który jest wydajnym, modułowym i łatwym w instalacji i uruchomieniu sterownikiem bezpieczeństwa, umożliwiającym dopasowanie oraz skuteczne spełnianie wymagania wielu różnych aplikacji bezpieczeństwa.

W procesie produkcji we wszystkich gałęziach przemysłu, a w branży spożywczej, czy farmaceutycznej przede wszystkim, wymagana jest całkowita eliminacja usterek wyrobów, skorygowanie linii produkcyjnej i odrzucenie wadliwych produktów. Takie możliwości dają systemy wizyjne, umożliwiające uzyskanie raportu z inspekcji – w formie wyników ciągłych, wyświetlanych na bieżąco oraz pakietów informacji przesyłanych na kartę SD lub za pomocą sieci Ethernet bezpośrednio do zakładowej bazy danych. Do najważniejszych elementów systemów wizyjnych należy jednostka sterownicza w standardzie PC, zintegrowana z interfejsami komunikacyjnymi i kamerami wizyjnymi. Tego typu rozwiązanie będzie również prezentowane na naszym stoisku.

Rozwiązania zintegrowane: Robot SCARA eCobra

Na naszym stoisku będzie można również zobaczyć Robot SCARA eCobra, pozwala wprowadzić w zakładzie produkcyjnym wysoką wydajność i niezawodność. Do cech szczególnych tego robota należy wbudowany w jego konstrukcję kontroler, dzięki czemu robot potrzebuje mniszej przestrzeni do montażu. Ponadto, opcjonalny kontroler pozwala na współpracę kilku robotów jednocześnie - mogą to być roboty różnego typu, np.: X-Scara, Quattro, Viper, Hornet, czy X-Delta - z nowej oferty robotów Omron Adept. Warto również podkreślić, że roboty typu Scara mogą być sterowane bezpośrednio z kontrolera NJ Sysmac, poprzez wykorzystanie dedykowanych bloków funkcyjnych.

Rozwiązania inteligentne

W czasie targów przedstawimy również rozwiązania inteligentne, wspomagające użytkowników w analizie procesów, osiągnięciu wyższej efektywności maszyn i zoptymalizowaniu jakości produktu końcowego, informacje o wydajności, parametrach i jakości produktu przekazywane z systemów wizyjnych mogą być teraz zbierane w bazie danych i dostępne do dalszej oceny. Wszystkie dane przechowywane w bazie SQL, przekazywane są bezpośrednio ze sterownika Sysmac i dostępne do analizy i długoterminowego przechowywania w chmurze.

Odwiedzający nasze stoisko będą mogli również poznać rozwiązania, wykorzystujące czujnik E3S-DB (tcm:439-55691), przeznaczony do wykrywania obiektów przezroczystych. Czujnik ten umożliwia najbardziej niezawodne wykrywanie wszelkiego rodzaju obiektów przezroczystych, takich jak butelki PET, butelki szklane czy przezroczyste tace. Za jego pomocą osiągnąć można najbardziej niezawodne wykrywanie wszystkich obiektów przezroczystych. Opcja Smart Teach (inteligentne dostrajanie) pozwala na szybką konfigurację oraz optymalne dostosowanie ustawień granicznych, a wąskie wiązki wykrywające najmniejsze otwory znajdują znakomite zastosowanie w przemyśle spożywczym oraz przy produkcji napojów.

Do zobaczenia na stoisku 43, w Pawilonie 3A

Śledź Omron Industrial Automation w serwisie LinkedIn