Szerszy zakres podzespołów w dziedzinie paneli sterowania | Omron, Polska

Zaloguj się

Please use more than 6 characters. Forgot your password? Click here to reset.

Zmień hasło

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Szerszy zakres podzespołów w dziedzinie paneli sterowania

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Szerszy zakres podzespołów w dziedzinie paneli sterowania

W dziedzinie produkcji paneli sterowania firma Omron wprowadza ponad 600 różnych urządzeń automatyki przemysłowej (FA) w 18 różnych kategoriach produktów, wszystkie wyprodukowane w ramach wspólnej platformy konstrukcyjnej. Nowe urządzenia FA są produkowane przy użyciu zastrzeżonej przez firmę Omron technologii okablowania Push-In Plus.

Firma Omron przeprowadziła badania rynku z udziałem 300 klientów z całego świata, skupiając się na wyzwaniach i potrzebach dotyczących projektowania i produkcji paneli sterowania. Kontynuując tę inicjatywę, firma Omron opracowała nową serię urządzeń automatyki przemysłowej (FA) dla producentów paneli sterowania, która opera się na wspólnej platformie. Wszystkie urządzenia mają wymagane certyfikaty, w tym UL, CE i CSA.

Projektowanie i produkcja nowoczesnych paneli sterowania są coraz bardziej złożone i czasochłonne. Producenci nie tylko muszą stosować się do coraz bardziej restrykcyjnych przepisów międzynarodowych i lokalnych, ale także podlegają ciągłym naciskom dotyczącym czasu wprowadzania na rynek i redukcji kosztów. Jednocześnie zmagają się z poważnymi brakami kadrowymi, w szczególności pod względem pracowników wykwalifikowanych. W miarę wciskania coraz szerszych funkcjonalności w ciasne konstrukcje, ilość urządzeń używanych w panelach sterowania rośnie. Ponadto istnieje trend redukcji wymiarów lub mieszczenia nowych funkcjonalności w dotychczasowych panelach.

Przejście do mniejszej, standardowej wysokości podzespołów w całej rodzinie urządzeń sterujących automatyki przemysłowej (FA) firmy Omron umożliwia ujednolicenie ułożenia kanałów kablowych i podzespołów oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni. W porównaniu ze starszym modelem możliwe jest zmniejszenie przestrzeni martwej nawet o 50% w poziomie i 20% w pionie. Podczas produkcji panelu sterowania układanie kabli prawie zawsze stanowi najbardziej czasochłonną i kosztowną czynność. Wiele okablowania kontrolnego musi łączyć podzespoły. W porównaniu z konwencjonalnymi zaciskami śrubowymi nowa technologia Push-In Plus firmy Omron zapewnia solidne mocowanie przewodów i zmniejsza wymaganą siłę wsuwania. Podłączenie okablowania jest łatwiejsze niż włożenie wtyku słuchawki. Co więcej, ta delikatna technologia może ograniczyć ryzyko urazów spowodowanych powtarzanym wysiłkiem (RSI).

Firma Omron udostępnia dane części wszystkich istotniejszych produktów w swojej bibliotece internetowej. Informacje z biblioteki mogą być importowane bezpośrednio do wiodących pakietów oprogramowania do projektowania paneli, w tym Eplan, a w przyszłości także Zuken E3. Ponadto firma Omron udostępnia pliki CAD 2D i 3D w najpopularniejszych formatach za pośrednictwem witryny internetowej. Ułatwia to optymalizację wykorzystania przestrzeni na panelu sterowania.

Od stycznia tego roku firma Omron oferuje nową usługę zoptymalizowanych list części paneli. Usługa ta jest szczególnie wartościowa dla mniejszych producentów paneli, którzy nie posiadają zasobów i infrastruktury do wykonywania tych zadań w zakładzie pod dużą presją czasową.

Ponadto równolegle z wprowadzeniem nowych urządzeń FA istnieje globalna sieć pilnej dystrybucji z bazami w 35 krajach. Będą one zaopatrzone w większą ilość bardziej zróżnicowanych artykułów, w tym nowych i dotychczasowych produktów.

Kompletna nowa oferta kompaktowych podzespołów do montażu wewnętrznego firmy Omron obejmuje przekaźniki elektromechaniczne i półprzewodnikowe, zaciski przekaźników we/wy, bloki zacisków, sterowniki temperatury, zegary, przekaźniki pomiarowe i monitorujące, monitory zasilania i zasilacze (w tym UPS).

Wybrane przykłady:

Zasilacze impulsowe

Zasilacz impulsowy S8VK-S jest uznawany za najmniejszy na świecie uniwersalny zasilacz seryjny. Ma niewielką obudowę, której objętość jest o 36% mniejsza niż w poprzednich produktach firmy Omron i która umożliwia montaż obok siebie w małych odstępach, co ogranicza ilość zajmowanego miejsca i pomaga w redukcji rozmiarów paneli sterowania. Ponadto spełnia wymagania wielu norm i gwarantuje stabilne działanie w zróżnicowanych środowiskach za sprawą wyższej odporności na warunki i szerokiego zakresu temperatur roboczych od -40 do 70°C.

s8vk-s prod

Monitory zasilania

Monitory zasilania serii KM-N2 oferują wszystkie funkcje monitorowania zasilania potrzebne do montażu wewnętrznego. Zastosowanie transformatorów natężenia (CT) ogólnego przeznaczenia umożliwia użytkowanie w różnych zakładach produkcyjnych. Seria obejmuje jednofazowe i trójfazowe 4-przewodowe monitory zasilania, jest zgodna z sieciami zasilającymi na całym świecie i zapewnia odczyty maksymalnie czterech obwodów w jednym urządzeniu. Ponadto monitor zasilania oferuje precyzyjne pomiary (klasa 0.5S IEC), wykrywanie nieprawidłowego okablowania oraz duży i czytelny wyświetlacz LCD z białymi znakami.

km-n2 prod

Przekaźniki czasowe

Wąskie przekaźniki czasowe serii H3DT są przeznaczone do montażu wewnątrz paneli sterowania. Mają wąskie obudowy o szerokości 17,5 mm z dwoma wyjściami przekaźników, co ułatwia redukcję rozmiarów paneli sterowania. Pobór prądu serii H3DT jest nawet o 60% niższy niż we wcześniejszych przekaźnikach czasowych firmy Omron, co zmniejsza obciążenie zasilania prądem stałym całego panelu sterowania. Przewidywany czas eksploatacji jest ponad trzykrotnie dłuższy niż w poprzednich modelach.

h3dt prod

Przekaźniki pomiarowe i monitorujące

Seria K8DT jest uznawana za pierwszą w przemyśle serię przekaźników pomiarowych i monitorujących z wyjściami tranzystorowymi. Seria obejmuje dziewięć modeli, w tym przekaźniki monitorujące natężenie, przekaźniki monitorujące napięcie, przekaźniki kolejności faz lub utraty fazy (zapobiegające odwróceniu kierunku pracy), przekaźniki monitorujące temperaturę i kontrolery poziomu przewodności (przełączniki typu floatless). Urządzenia te są doskonałe do ochrony silników, zapobiegania nadmiernym wzrostom temperatury nagrzewnic lub kontroli poziomu wody. Oprócz przekaźników z wyjściem przekaźnikowym, przekaźniki z wyjściem tranzystorowym wykazują wyższą niezawodność w przypadku bezpośredniego połączenia z komputerem lub sterownikiem PLC.

k8ak-as prod

Przekaźniki półprzewodnikowe

Przekaźniki półprzewodnikowe (SSR) serii G3PJ do grzałek jednofazowych mają wąską obudowę o szerokości 22,5 mm do montażu na szynie DIN. Są o około 50% cieńsze niż wcześniejsze przekaźniki firmy Omron. Ten wytwarzający niewiele ciepła przekaźnik SSR może przenosić prąd 25 A nawet w przypadku montażu trzech SSR w małych odstępach, co pomaga w oszczędzaniu przestrzeni i redukcji rozmiarów paneli sterowania.

Seria G3PJ jest zgodna z normami bezpieczeństwa, na przykład dotyczącymi wzmocnionej izolacji, co pomaga w skróceniu czasu potrzebnego do certyfikacji paneli sterowania lub wymiany podzespołów.

g3pj prod

Seria przekaźników łatwych w użyciu

Oprócz szerokiego wyboru przekaźników firma Omron oferuje łatwość w użyciu dzięki technologii Push-In Plus. Wszystkie przekaźniki tej serii są standardowo wyposażone w dźwignie zwalniające, które pozwalają łatwo blokować i zwalniać przekaźniki. Możliwość instalacji górą lub dołem do góry umożliwia elastyczne i efektywne układanie okablowania wewnątrz paneli. Ponadto firma Omron dostarcza wiele akcesoriów, które zwiększają wygodę korzystania z produktów we/wy.

Seria obejmuje:

  • PYF-PU (gniazda dla przekaźników MY),
  • P2RF-PU (gniazda dla przekaźników G2R-S),
  • G2RV-SR/G3RV-SR (kompaktowe przekaźniki we/wy),
  • G70V (zaciski przekaźników we/wy).

g2rv relays prod

Regulatory temperatury

Od grudnia 2011 r. seria cyfrowych sterowników temperatury E5xxC zbiera pozytywne recenzje ze względu na dobre parametry, czytelne panele i łatwość w użyciu. Obecnie wprowadzono serię E5xxC-B z technologią Push-In Plus, która ograniczy nakłady czasu i pracy na okablowanie dzięki wsuwaniu przewodów bez użycia narzędzi.

e5 c pressimage blanc prod

Bloki zacisków szyny DIN

Bloki zacisków szyny DIN XW5T/XW5G wykorzystują technologię Push-In Plus. Minimalna szerokość 3,5 mm ogranicza pracochłonność okablowania i przestrzeń potrzebną do montażu. Dla dopełnienia „wysokich” zakresów prądu i dla potrzeb okablowania śrubowego, firma Omron wprowadziła także śrubowe bloki zacisków szyny DIN.

xw5t xw5g din rail terminal blocks prod
Śledź Omron Industrial Automation w serwisie LinkedIn