Kompleksowe rozwiązanie do obsługi standardu IO-Link |OMRON, Polska

Zaloguj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Kompleksowe rozwiązanie do obsługi standardu IO-Link

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Kompleksowe rozwiązanie do obsługi standardu IO-Link

Wprowadziliśmy szeroką ofertę produktów IO-Link (w tym czujniki o wysokich parametrach oraz uniwersalne moduły master IO-Link), które w jeszcze większym stopniu ułatwiają osiągnięcie korzyści z większej wydajności i efektywności w związku z zastosowaniem rozwiązań inteligentnej fabryki (ang. Smart Factory).

Nowy asortyment czujników zgodnych ze standardem IO-Link obejmuje obecnie czujniki fotoelektryczne (bariera, odbiciowe od lustra i odbiciowe od obiektu), czujniki znaczników koloru, standardowe czujniki zbliżeniowe oraz czujniki zbliżeniowe odporne na odpryski. Wszystkie typy są dostępne w wersji z wyprowadzonymi przewodami, standardowymi złączami M8 lub złączami M12 Smartclick, co zapewnia szybszą i prostszą instalację.

Do innowacyjnych funkcji nowych czujników należą m.in. możliwość ciągłego monitorowania, potwierdzania zadziałania oraz obsługa rekonfiguracji w trakcie działania przy użyciu danych przesyłanych z systemu automatyki.

Ofertę czujników uzupełniają dwa moduły IO-Link master — jeden z zaciskami bezśrubowymi do czujników z wyprowadzonymi przewodami oraz drugi ze złączami Smartclick. Oba moduły master umożliwiają podłączenie zarówno czujników standardowych, jak i nowych czujników typu IO-Link, dzięki czemu świetnie nadają się do modernizacji istniejących maszyn i systemów.

IO-Link to otwarty międzynarodowy standard stosowany przez ponad 100 firm, w tym głównych producentów czujników. Zapewnia on dwukierunkową komunikację, a także obsługę typowych sygnałów czujników i elementów wykonawczych w celu wymiany informacji o stanie oraz parametrów roboczych między czujnikami i elementami wykonawczymi a systemem automatyki.

To oznacza, że czujnik może generować ostrzeżenie, gdy jego wydajność zaczyna spadać, np. ze względu na nagromadzenie zanieczyszczeń, pozwalając na usunięcie nieprawidłowości, zanim dojdzie do zatrzymania maszyny. Możliwość wysyłania nowych parametrów do czujników jest szczególnie użyteczna w maszynach obsługujących wiele typów produktów, spotykanych w wielu zastosowaniach, i eliminuje konieczność ręcznej interwencji podczas przezbrajania.

Nasze nowe produkty IO-Link wchodzą w skład platformy pełnej automatyki, która obejmuje także obsługę sieci EtherCAT i EtherNet/IP. W celu łatwej i bezproblemowej integracji produkty IO-Link zostały włączone do oprogramowania Sysmac Studio, które zapewnia pełny zakres funkcji usprawniających konfigurowanie, programowanie, symulowanie i monitorowanie systemów automatyki.

Śledź OMRON Industrial Automation w serwisie LinkedIn