Integracja – Inteligencja - Interakcja | Omron, Polska

Zaloguj się

Please use more than 6 characters. Forgot your password? Click here to reset.

Zmień hasło

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Integracja – Inteligencja - Interakcja

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Integracja – Inteligencja - Interakcja

Ukierunkowanie na Inteligentną fabrykę, rzeczywistość wirtualna oraz Internet rzeczy – wokół tych tematów zogniskowane będą rozwiązania i najnowsze technologie dla przyszłościowych przedsiębiorstw i zakładów energetyki, które zaprezentujemy na naszym stoisku podczas tegorocznych targów Hannover Messe 2016.

Odwiedzający targi będą mogli zobaczyć jak Omron zamierza wspierać zakłady przemysłowe w ich przekształcaniu w inteligentne fabryki i wyposażać linie produkcyjne w nowoczesne technologie, inteligentne produkty i możliwości analizowania danych, integracji danych, procesów i produktów oraz usprawnić komunikację człowiek – maszyna.

Nasze innowacyjne rozwiązania skupiają się w trzech grupach:

  • Integracja –zakład połączony: połączenie automatyzacji maszyn i zakładowej sieci IT
  • Inteligencja – zakład inteligentny: dostarczenie i wykorzystanie danych z urządzeń, procesów produkcyjnych i jakości produktu
  • Interakcja – zakład współpracujący: ulepszenie komunikacji człowiek-maszyna.

Wizja zharmonizowanej współpracy ludzi i maszyn zostanie przedstawiona przez firmę Omron za pomocą robota Ping-Pong, naszej innowacji technicznej, której celem jest ustanowienie nowych relacji pomiędzy operatorami a maszyną poprzez dopasowanie maszyny do człowieka.

Interakcja – elastyczny robot grający w ping-ponga dopasowuje się do swojego ludzkiego odpowiednika

Omron przedstawi swój postęp w wizji na temat operacji człowiek – maszyna przedstawiając Państwu robota Ping-Pong. Celem robota nie jest pokonanie człowieka, lecz dopasowanie się do jego umiejętności i utrzymanie piłki w grze. Technologia ta stanowi podstawę dla przyszłych koncepcji  współpracy ludzi z maszynami, w których tzw. „cobots” będą współpracować z ludźmi, reagować na różne zachowanie (rozpoznawanie gestów) a także na poszczególne osoby (rozpoznawanie twarzy).

Ping Pong Robot's Technology Movie English Ver.

Integracja – komunikacja urządzeń za pomocą połączeń wejść/wyjść, sieci EtherCat i EthernetIP

Wsparcie dla standardów komunikacji zostało poszerzone i zapewnia najlepszą wydajność i łatwość  użytkowania dla szerokiej gamy urządzeń. Do istniejącej sieci EtherCAT do szybkiej komunikacji i powszechnej sieci EthernetIP Omron dołączył połączenie wejść/wyjść serii NX-IO oraz IP67, a także czujniki dla tych połączeń. Wartości parametrów, a także informacje o statusie, mogą być zbierane i wymieniane, co stanowi podstawę dla szybkich napraw i analizy procesów, a także przewidywania czynności konserwacyjnych.

integrated device communication logo

Integracja i Inteligencja – Sysmac, zintegrowana platforma sterowania, programowania i gromadzenia danych

Dobrze znana Platforma Automatyki Sysmac zapewnia naszym klientom całkowite sterowanie i programowanie urządzeń, zintegrowane bezpieczeństwo, a także sterowanie ruchem o dużej szybkości i robotyką. Sterownik NX7 – model flagowy w obrębie Platformy Automatyki Sysmac – jednocześnie umożliwia sterowanie na wielka skalę ruchem bardzo szybkim, wysoko precyzyjnym i ultra szybkie przetwarzanie danych. Skupiając się na zaawansowanych zakładach produkcyjnych korzystających z IoT, opracowaliśmy zintegrowany sterownik, zapewniający użytkownikowi integralność z pozostałymi sterownikami i sterownikami PLC.

nx7 sysmac prod

Ukierunkowane na Inteligentną fabrykę, rzeczywistość wirtualna oraz Internet Rzeczy targi to doskonałe miejsce dla firmy Omron, by zaprezentować rozwiązania i najnowsze technologie dla przyszłościowych przedsiębiorstw i zakładów energetyki.

Aby wspomóc użytkowników w analizie procesów, osiągnięciu wyższej efektywności maszyn i zoptymalizowaniu jakości produktu końcowego, informacje o wydajności, parametrach i jakości produktu przekazywane z systemów wizyjnych mogą być teraz zbierane w bazie danych i dostępne do dalszej oceny. Wszystkie dane przechowywane w bazie SQL, przekazywane są bezpośrednio ze sterownika Sysmac i dostępne do analizy i długoterminowego przechowywania w chmurze.

W połączeniu z rozszerzoną możliwością symulowania pracy maszyny, włącznie ze sterowaniem robotem i ścieżkami ruchu na podstawie zaimportowanych danych o rzeczywistym produkcie, ta interdyscyplinarna koncepcja pozwana na uproszczenie architektury, zmniejszenie potrzeb programowania i zoptymalizowanie wydajności.

Przejęcie firmy Delta Tau Data Systems, dalej nazywanej DT, pozwoli firmie Omron na połączenie sterownika ruchu PMAC od DT – dobrze znany światowy sterownik ruchu – ze swoją szeroką gamą produktów i pozwoli stworzyć nową globalną ofertę dla swoich klientów. Omron ma także zamiar poszerzyć swoją ofertę poprzez zaadoptowanie technologii sterowania ruchem do serii sterowników NJ/NX .

Integracja – zasilanie bezprzerwowe (UPS) w celu zabezpieczenia przed utratą danych

Zasilacze bezprzerwowe DC-DC serii S8BA, montowane na szynie DIN, to idealny środek chroniący komputery przemysłowe (IPC) oraz sterowniki automatyczne zakładu przed nagłymi spadkami napięcia i przerwami w dostawie energii. Jest to szczególnie ważne uwzględniając obecną tendencję do zbierania danych urządzeń i procesów i korzystania z wysoko wyspecjalizowanych sterowników do eksportowania danych do krajów, gdzie zasilanie może nie być stabilne.

s8ba newsletter prod

Zasilanie bezprzerwowe może stanowić różnicę pomiędzy zatrzymaniem sterownika i utratą danych podczas braku zasilania, lub posiadaniem czasu do efektywnego zamknięcia systemu i zapisania ważnych danych.

Integracja – oszczędność miejsca i czasu przy tworzeniu paneli

Omron zaprezentuje szereg produktów obejmujących wszelkie zagadnienia sygnałów, sterowania i dystrybucji. Każdy produkt został opracowany w celu uproszczenia całego procesu opracowania tablicy rozdzielczej. Pozwala to inżynierom na ponowne opracowanie układu tradycyjnych paneli operatorskich – zwiększa możliwość modułowego, elastycznego i kompaktowego projektowania – oszczędza czas, wysiłek i pieniądze podczas wszystkich prac nad panelem.

Przykładem naszego zaangażowania jest nowa technologia „soft-touch”, którą wprowadziliśmy w naszych produktach z panelami. Takie rozwiązanie zmniejsza wysiłek na okablowanie panela, jednocześnie zapewniając prawidłowe podpięcie kabli bez uszkodzenia tulejki. Jest to gwarancją trwałego i wiarygodnego połączenia, a także pozwala na szybkie odłączenie podczas konserwacji lub aktualizacji panela.

Co więcej, opracowanie komponentu o wysokościach dla trzech głównych grup użytkowników pozwala na ujednolicenie okablowania i umiejscowienie komponentu, co optymalizuje wykorzystywaną przestrzeń.  Wszystko to ułatwia konstruktorom paneli wprowadzenie ujednoliconego modelu panelu i sygnalizacji, a tym samym daje możliwość customizacji i rozbudowy.

Interakcja – wykrywanie i usuwanie usterek kurtyn świetlnych

Najnowsza seria kurtyn świetlnych F3SG-R (tcm:439-63553) wprowadza nowe funkcje wykrywania i usuwania usterek opierających się na kodach QR. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy z kurtyną, użytkownik zwyczajnie skanuje naklejkę z kodem za pomocą smartfona lub tabletu. Urządzenie przekierowuje użytkownika do odpowiedniej strony internetowej opisującej szczegółowe instrukcje postępowania w razie usterek.

f3sg-r press image white square prod

Interakcja – autonomiczny inteligentny pojazd Lynx z nawigacją Acuity

Ze względu na coraz większą presję na cięcie kosztów, skrócenie cyklów dostaw i operacji w globalnym środowisku, zakłady produkcyjne z całego świata usiłują zwiększyć swoją wydajność. Jednym z rozwiązań jest zwiększone wykorzystanie robotów usprawniających pracę. Poprzez wprowadzenie robotyki Adept do swojej oferty Omron uplasuje się bardzo wysoko wśród firm zapewniających wytwórcom zarówno technologie pomocne w ich dążeniach, oraz profesjonalne wsparcie.

adept lynx right prod

Lynx AIV umożliwia autonomiczne transportowanie surowców w branżach od produkcji, składowana do ochrony zdrowia i półprzewodniki. W przeciwieństwie do tradycyjnych robotów AGV, systemy Lynx nie wymagają żadnych modyfikacji zakładu by mogły działać. Roboty same się nawigują, omijają przeszkody i automatycznie wybierają optymalną drogę do wykonania zadania. Roboty Lynx pracują równolegle z pracownikami. Są łatwe w użyciu, pracują pojedynczo lub w grupach, mogą pracować w połączeniu z istniejącym systemem zarządzania zakładem użytkownika.

Standardowe mobilne roboty Lynx mogą pracować w dynamicznych środowiskach, gdzie otoczenie zmienia się o 80 procent. Acuity to opcja, która zwiększa możliwości nawigacyjne robota za pomocą stałego górnego oświetlenia, które wskazuje lokalizację robota, co umożliwia jego pracę nawet gdy występują duże różnice w poziomie podłoża. Dzięki Acuity, roboty mogą wykonywać zadania jak międzyoperacyjny transport w intensywnych środowiskach produkcyjnych , obsługa materiałów w magazynach o dużej intensywności pracy i pracować bardzo efektywnie w otwartych przestrzeniach.

Do zobaczenia na stoisku F24, w Hali 9

Śledź Omron Industrial Automation w serwisie LinkedIn