Nasz nowy serwosystem usprawnia projektowanie maszyn i zwiększa produktywność | Omron, Polska

Zaloguj się

Please use more than 6 characters. Forgot your password? Click here to reset.

Zmień hasło

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Zarejestruj się

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Wiadomość e-mail umożliwiająca dokończenie rejestracji konta została wysłana do

Powrót do strony internetowej

uzyskaj bezpośredni dostęp

Wypełnij poniższe pola i uzyskaj bezpośredni dostęp do zawartości tej strony

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Problem techniczny. Akcja nie została wykonana. Przepraszamy - spróbuj ponownie.

Download

Dziękujemy za zainteresowanie

Masz teraz dostęp do Nasz nowy serwosystem usprawnia projektowanie maszyn i zwiększa produktywność

Wiadomość e-mail z potwierdzeniem została wysłana do

Przejdź do strony

Teraz lub uzyskaj bezpośredni dostęp, aby pobrać ten dokument

Nasz nowy serwosystem usprawnia projektowanie maszyn i zwiększa produktywność

Wprowadziliśmy na rynek nową innowacyjną grupę serwosystemów, które łączą zoptymalizowaną instalację i konfigurację z funkcjami umożliwiającymi użytkownikom istotne zwiększenie produktywności maszyny.

Produkty z naszej nowej grupy serwosystemów 1S, zaprojektowane specjalnie z myślą o potrzebach współczesnych konstruktorów maszyn, oferują wyjątkowe funkcje i parametry uzupełniane przez kompaktową konstrukcję zapewniającą oszczędność miejsca i są dostępne w wersjach o mocy od 100 W do 3 kW.

Wszystkie modele są standardowo wyposażone w 23-bitowy enkoder oraz charakteryzują się wyjątkowo krótkim czasem cyklu sieciowego wynoszącym 125 µs. Te funkcje pozwalają użytkownikowi osiągnąć wyższe prędkości napędu maszyn bez pogorszenia dokładności czy powtarzalności. Sterowniki z grupy 1S umożliwiają wygenerowanie dokładnego profilu napędu, a enkodery o wysokiej rozdzielczości w połączeniu z ulepszonym sterowaniem w pętli zapewniają dokładne trzymanie się określonego profilu.

W porównaniu z poprzednimi modelami serwosystemów modele z nowej grupy 1S pozwalają skrócić czas potrzebny na konfigurację i instalację nawet o 50%. Aplikacja pozwala na prosty i szybki dobór wielkości serwosystemu, natomiast za szybką konfigurację odpowiada automatyczny konstruktor projektów NJ (NJ project autobuilder) oraz kreator konfiguracji głównych parametrów. Dodatkowymi pomocami skracającymi czas wdrożenia są zgłoszone do opatentowania funkcje zapewniające szybki czas stabilizacji oraz łatwe dostrajanie, które umożliwiają inteligentne wyszukanie parametrów wzmocnienia w ciągu kilku minut.

Serwosystemy z grupy 1S są także standardowo wyposażone w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, które umożliwiają bezpieczne sterowanie przez sieć EtherCAT. Systemy obsługują przesyłanie poleceń funkcji bezpiecznego wyłączenia momentu (STO) przez sieć EtherCAT za pomocą protokołu FSoE (Fail-safe over EtherCAT), co spełnia wymagania norm bezpieczeństwa PLd (EN ISO 13849-1) i SIL2 (IEC 61508).

Systemy zapewniają także obsługę funkcję bezpiecznego wyłączenia momentu za pomocą dedykowanych połączeń przewodowych, co spełnia wymagania norm PLe (EN ISO 13849-1) i SIL3 (IEC 61508). Inne główne korzyści naszych nowych serwosystemów z grupy 1S obejmują niezawodne działanie bez konieczności stosowania akumulatorów.

Brak akumulatorów oznacza brak konserwacji okresowych, co przekłada się na oszczędność czasu i mniej problemów dla użytkowników. 

Systemy umożliwiają także bezpośrednie połączenie przewodów wejściowych i wyjściowych, dzięki czemu nie trzeba stosować listw zaciskowych. Szybkie i pewne zaciski bezśrubowe oraz złącza wtykowe dodatkowo ułatwiają podłączanie przewodów i zapewniają oszczędność czasu, a także ułatwiają konserwację.

Nasze serwosystemy 1S stanowią integralną część platformy automatyki Sysmac zapewniającej pełne sterowanie oraz zarządzanie obiektem i maszynami. Serwosystemy 1S, podobnie jak wszystkie inne elementy platformy automatyki Sysmac, można konfigurować za pomocą zaawansowanego, a jednocześnie intuicyjnego oprogramowania Sysmac Studio, które zapewnia prawdziwe środowisko programistyczne IDE do programowania sekwencji logicznych oraz systemów ruchu, bezpieczeństwa, robotyki, wizyjnych i HMI.

Śledź Omron Industrial Automation w serwisie LinkedIn